Kosmetyki naturalne

Dyskusje o wszystkim, czego nie dało się "podpiąć" pod pozostałe działy.

Kosmetyki naturalne

przez adel87 » 11 gru 2017 11:21

Każdy z nas używa kosmetyków zarówno mężczyźni jak i kobiety. Jednak nie wszystkie nam odpowiadają i próbujemy znaleźć najbardziej odpowiednie dla nas. Nie jest to jednak proste, gdyż na rynku jest ich taka ilość, ze nie wiadomo co wybrać. Na rożnych forach internetowych czy sklepach można poczytać opinie osób, jednak każdy z nas ma inną skórą i co innego nam pasuje. Niektórzy lubią łagodne zapachy kwiatowe, inni natomiast mocne piżmowe. Ja osobiście polecam kosmetyki naturalne olej laurowy. Ich receptura oparta jest na delikatnym składnie wypełni naturalnym bez żadnych środków chemicznych. Są one najlepsze dla naszego organizmu i wbrew pozorom maja bardzo dobre właściwości. Coraz więc osób zaczyna jest stosować, gdyż część z nas ma alergie na kremy sprzedawane w zwykłych drogeriach co jest coraz większym problem. Dlatego ja bardzo polecam Wam stosować naturalne kosmetyki pozyskiwane głównie z roślin jak np. kremy czy szampony. Nasz organizm zawsze bardzo dobrze na takie substancje reaguje i go nieświadomie niepodtruwany.
Użytkownik

Re: Kosmetyki naturalne

przez proKlementyna » 23 sty 2018 13:02

Ja np. lubię przygotowywać sobie różnego rodzaju maseczki z domowych skalniaków. Przykładowo bardzo dobrze nawilża skórę maseczka z jogurtu naturalnego i miodu. Natomiast na włosy bardzo dobry jest olejek rycynowy.
Użytkownik

przez kalma » 23 lut 2018 14:50

Też lubię naturalne kosmetyki ale nie mam czasu żeby je sama robić, zresztą można kupić teraz don=brej jakości kosmetyki naturalne takie jak np te http://freshandnatural.pl/pl/produkty/
kalma

przez bonitka » 13 maja 2018 11:31

Korzystam tylko z dermokosmetykoów zakupionych w aptekach, bo mam pewność że są przebadane, a przynajmniej sprawdzam przed zakupem czy mają takowe badania przeprowadzone. Ważne jest dla mnie też to, by nie podrażniały mojej wrażliwej aczkolwiek suchej skóry i nie powodowały żadnych uczuleń. A ostatnimi czasy zmieniłąm wszystkie drogeryjne kosmetyki na te z apteki. Ostatni mój zakup to balsam do ciala i twarzy Cetaphil MD Dermoprotektor. Głęboko dociera w głąb skóry nawilżając ją, sprawia że jest delikatna w dotyku i wreszcie nie jest taka sucha :) Nie alergizuje, nie zawiera żadnych sztucznych substanncji, ogólnie jestem z niego bardzo zadowolona.
bonitka

przez wiwka » 16 maja 2018 00:51

Też jestem zwolenniczką bardziej lub mniej, ale naturalnych preparatów. Zwracam uwagę na to, by kreamy, balsamy czy olejki mialy w składzie wyciągi z roślin, by nie alergizowały, nie podrażniały. Taki jest dla mnie właśnie specjalistyczny olejek Bio-Oil, którego stosuję od ładnych paru miesięcy, na zmniejszenie widoczności rozstępów. W składzie można znależć olejek rumiankowy, rozmarynowy, czy olejek z nagietka, dodatkowo znajduje się tam wit A i E. Jest przebadany klinicznie i wyniki badań są ogólno dostępne co też jest dla mniebardzo istotne. Pierwsze widoczne efekty zmniejszenia widoczności rozst,ępów zauważyłam po ok 3 tyg, a teraz po tych paru miesiącach, są praktycznie niewidoczne dla oka osób trzecich.
wiwka

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!