router

Dyskusje o wszystkim, czego nie dało się "podpiąć" pod pozostałe działy.

router

przez ja52 » 02 sty 2014 21:50

witam mam takie pytanie chcę mieć wi-fi w domu i zamierzam kupić router i czy po podłączeniu już będe mógł kożystać czy muszę podłaczyć pod komputer aha i czy potrzebne jest podłaczenie modemu ?
ja52

Re: router

przez Karl » 02 sty 2014 23:20

Tak w ogóle to nie ten dział wybrałeś na zadanie pytania. A co do pytania to do routera musisz podłączyć modem, albo dowolny inny sprzęt, który dostarcza net. No chyba że będziesz mieć router z wbudowanym w środku modemem.
Karl

przez ja12 » 28 sty 2014 15:10

ok ostatnie pytanie to jeśli ma wbudowany modem to nie muszę już nic podłanczać poza zasilaniem i czy jest jakiś transfer danych ?
ja12

przez Marvi » 30 sty 2014 10:33

to zależy, co za net chcesz podłączyć - jak net np. od Netii albo TPSA, to musisz mieć router z modem na kabel, a wtedy oczywiście trzeba podłączyć do niego kabel telefoniczny. Jak chcesz korzystać w routerze z mobilnego netu, to możesz kupić taki router z wbudowanym modemem mobilnym i wtedy oprócz włożenia karty SIM, podłączenia zasilania i skonfigurowania, nic nie trzeba będzie robić. W tej kwestii kombinacji jest dużo, bo można np. kupić router (np. Dovado Tiny) a do niego podpiąć osobno modem (np. jakiś Huawei).
Marvi

przez ja12 » 30 sty 2014 15:12

ja chce tylko do wi fi mam modem z t mobile ale jak udostępnjalem z tabletu to mi transfer zjadało a chodzi mi o to żeby było bez limitu
ja12

przez Marvi » 30 sty 2014 18:01

To ja już nie wiem o co Ci chodzi. Przecież wiadome jest, że jeśli udostępnisz net z T-Mobile na którym są limity - to będzie Ci je zjadało. Router nie jest fantastycznym urządzeniem, które powstrzyma ten proceder. Jak chcesz net bez limitu to kup stacjonarny internet od Netii albo Orange, tam nie ma limitów, dadzą Ci też router i powiedzą jak skonfigurować.
Marvi

przez ja12 » 31 sty 2014 16:26

a jak wsadze karte z modemu do telefonu to korzystając z neta nie poniose dodatkowych opłat?
ja12

przez SmartFan » 02 lut 2014 11:37

Jeśli na karcie SIM nie masz żadnych pakietów internetowych i jeśli Twój operator kasuje za każdy pobrany i wysłany kilobajt danych, to oczywiście poniesiesz koszta. No chyba że wyłączysz dane mobilne, wtedy nie będziesz mieć dostępu do neta, ale też nie będzie zjadać kasy.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!