Jak uniknąć porysowania ekranu w telefonie/smartfonie?

Dyskusje o wszystkim, czego nie dało się "podpiąć" pod pozostałe działy.

Jak uniknąć porysowania ekranu w telefonie/smartfonie?

przez Ykk » 28 cze 2012 09:33

Witam wszystkich,

niedawno kupiłem sobie smartfon którego ekran niestety nie jest zabezpieczony przez Gorilla Glass. Moje pytanie do Was jest proste - jak uniknąć porysowania szkiełka ekranu. Wiem oczywiście, że idealnie nigdy nie będzie i zawsze po jakimś czasie wyjdą ryski. Ale jak nie dopuścić do czegoś gorszego, jakichś wielkich krech na ekranie?
Ykk

Re: Jak uniknąć porysowania ekranu w telefonie/smartfonie?

przez Figlarz » 28 cze 2012 20:09

Jak nie masz Gorilla Glass to lepiej kup folię ochronną bo po krótkim czasie będziesz mieć sieczkę na ekranie. Nigdy nie noś też swojego smartfona w kieszeni razem z kluczami, drobnymi lub innymi twardymi przedmiotami. Zasada jest prosta - w jednej kieszeni nosimy tylko smartfon i nic innego w tej samej chwili.

Radzę też często czyścić kieszenie z piasku. Jak pewnie niewiele osób wie, piasek składa się w dużej mierze z kwarcu - który jest jednym z najtwardszych materiałów, potrafi z łatwością rysować głębokie krechy nawet na Gorilla Glass.
Figlarz

przez nemoblack » 22 maja 2014 09:08

Gorilla Glass chroni rowniez przed zarysowaniami? Bo ja myslalem, ze ono dziala tylko antybakteryjnie.... http://www.playbramkasms.pl/antybakteryjne-smartfony
nemoblack

przez belka » 23 maja 2014 12:26

Gorilla Glass ponoś sie nie rysuje chociaż ja akurat posiadam tablet z taką powłoką i mi osobiście się trochę porysował ...
Myslę,że jedynymi opcjami są albo folia ochronna albo dobry pokrowiec.
Pozdrawiam.
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!