Co zrobić, żeby otrzymać kredyt na mieszkanie?

Dyskusje o wszystkim, czego nie dało się "podpiąć" pod pozostałe działy.

Co zrobić, żeby otrzymać kredyt na mieszkanie?

przez Czikiczka » 17 kwi 2018 10:02

Witajcie, z myślą o sobie i wszystkich osobach, które będą ubiegać się o kredyt na mieszkanie, postanowiłam stworzyć wątek dotyczący wymagań banków. Podzielcie się swoimi doświadczeniami ze starań o kredyt, dajcie znać, jakie były oczekiwania, dlaczego się nie udało. Stworzymy tu takie mini kompendium wiedzy :)
Użytkownik

Re: Co zrobić, żeby otrzymać kredyt na mieszkanie?

przez kazimierz2oka » 23 kwi 2018 16:55

Jedna rzecz, która mnie osobiście zaskoczyła to był temat historii kredytowej. Zawsze pilnowałam, żeby nie zaciągać żadnych długów, nie kupować nic na kredyt, na raty. Myślałam, że to będzie atut dla banku, a okazało się wręcz przeciwnie. Chciałabym uprzedzić więc wszystkich, którzy myślą tak, jak ja kiedyś - dla banku lepszą informacją jest to, że miałeś kiedyś pożyczkę i ją spłaciłeś na czas, niż brak jakichkolwiek pożyczek w przeszłości. Więcej o tym jest w tekście - https://infokonsument.pl/historia-kredy ... -zbudowac/
Polecam zacząć budować swoją historię kredytową już na rok przed planowanym terminem wzięcia kredytu, albo jeszcze wcześniej.
Użytkownik

przez dantes » 03 maja 2018 12:58

Musisz mieć zdolność kredytową, ale przede wszystkim trzeba rozmawiać z bankiem. Mnie się udało dostać kredyt mieszkaniowy w banku Raiffeisen. jest tam taka możliwość, że 2 razy w roku można obniżyć raty o połowę a raz wcale nie płacić.
dantes

przez Czikiczka » 06 cze 2018 13:28

Należy zacząć od zaaplikowania po niego drogą telefoniczną tudzież udać sie do najbliższego oddziału osobiście i przedstawic pracownikowi swoje potrzebby
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!