Jak wreszcie nauczyć się gospodarować pieniędzmi

Dyskusje o wszystkim, czego nie dało się "podpiąć" pod pozostałe działy.

Jak wreszcie nauczyć się gospodarować pieniędzmi

przez Veblemijrak » 27 cze 2018 12:45

Trochę wstyd to przyznać, ale mam 29 lat i muszę stwierdzić, że nadal nie radzę sobie z ogarnianiem własnych finansów. Nie zarabiam tak mało, ale w tym momencie mam ponad 20 tys długu i nie daję rady spłacać go na czas, bo wszystko gdzieś mi się rozchodzi. Gdybym jeszcze miał z tego coś konkretnego, ale nie, dlatego postanowiłem że czas twardo się za to zabrać. Tylko właśnie, od czego zacząć? Może ktoś z was był w takiej sytuacji i może coś podpowiedzieć?
Nowy

Re: Jak wreszcie nauczyć się gospodarować pieniędzmi

przez czozleczja » 23 lip 2018 23:20

Jeśli szukasz czegoś do poczytania o oszczędzaniu, wychodzeniu z długów, to na tej stronie są fajnie, zrozumiale napisane poradniki - https://pl.kruk.eu/klienci/poradnik/porady. Sam nigdy nie miałem długów w żadnej firmie, unikam pożyczania jak tylko mogę, a kiedy jest bardzo źle, to tylko od rodziny, ale przede wszystkim skupiam się na tym, żeby zarabiać więcej niż wydaję i mieć odłożone pieniądze na kryzysowe sytuacje.
Nowy

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!