Leczenie kanałowe zeba

Dyskusje o wszystkim, czego nie dało się "podpiąć" pod pozostałe działy.

Leczenie kanałowe zeba

przez kirme » 22 sie 2018 08:40

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tym leczeniem kanałowym... przeczytałam wiele topików i wszędzie pisza że najpierw się zatruwa ząd a potem po tygodniu dalej leczy kanałowo.
Natomiast w internecie znalazłam informację ze już odchodzi się w leczeniu od zatrudania i teraz są już inne metody stosowane i cały zabieg odbywa się podczas jednej wizyty. Więc jak to jest? Ja mam zamiar iść do dobrej placówki prywatnej i nie wiem na co się szykować, a się boje :-/
I jeszcze jedno... czy jak poprosze o znieczulenie to zatruwanie zęba też będzie bolało?
kirme

Re: Leczenie kanałowe zeba

przez iktor » 22 sie 2018 10:05

Nie wiem czemu tak wiele osob myśli tutja,ze leczenie kanałowe tak bardzo boli. Nie jest to bolesne jeśli trafisz na doświadczona osobę a mam nadzieje,ze na taka trafisz Przy obecnych sposobach znieczulenia takie leczenie jest bezbolesne
Zerknij sobie tutaj:
https://www.zdrowie.com.pl/leczenie-kan ... lega-4816/

Na stronie jest opisane kiedy takie leczenie jest wskazane oraz na czym polega. Stosowane jest w tych sytuacjach
martwicy miazgi
po złamaniu albo zwichnięciu zęba
bruksizmie – starciu tkanek zęba
ze wskazań protetycznych przed zamontowaniem korony lub mostu
iktor

przez The One Who Knocks » 30 lis 2018 11:17

Jeśli zdecyduje się ktoś na jakiś sprawdzony gabinet stomatologiczny, to nie ma się czego obawiać. Sam leczyłem zęby kanałowo w Protom Dental i muszę przyznać, że endodoncja stoi tam na całkiem wysokim poziomie. Nie trzeba bać się wizyt u dentysty, bo w wielu miejscach trafić można na naprawdę sprawdzonych stomatologów, którzy potrafią dobrze zająć się pacjentem.

;)
Użytkownik

przez lako » 20 lut 2020 13:15

Ja właśnie też jestem na razie przed leczeniem kanałowym - muszę porobić wszystko na perfekt bo później chcemy założyć aparat. Świetnie prowadzi mnie ta pani doktor ortodonta Justyna Horoszko-Czapla - zna się bardzo na wszystkim i ona kieruje leczeniem aby wszystko doskonale przygotować do aparatu właśnie
lako

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!