Leczenie kanałowe zeba

Dyskusje o wszystkim, czego nie dało się "podpiąć" pod pozostałe działy.

Leczenie kanałowe zeba

przez kirme » 22 sie 2018 08:40

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tym leczeniem kanałowym... przeczytałam wiele topików i wszędzie pisza że najpierw się zatruwa ząd a potem po tygodniu dalej leczy kanałowo.
Natomiast w internecie znalazłam informację ze już odchodzi się w leczeniu od zatrudania i teraz są już inne metody stosowane i cały zabieg odbywa się podczas jednej wizyty. Więc jak to jest? Ja mam zamiar iść do dobrej placówki prywatnej i nie wiem na co się szykować, a się boje :-/
I jeszcze jedno... czy jak poprosze o znieczulenie to zatruwanie zęba też będzie bolało?
kirme

Re: Leczenie kanałowe zeba

przez iktor » 22 sie 2018 10:05

Nie wiem czemu tak wiele osob myśli tutja,ze leczenie kanałowe tak bardzo boli. Nie jest to bolesne jeśli trafisz na doświadczona osobę a mam nadzieje,ze na taka trafisz Przy obecnych sposobach znieczulenia takie leczenie jest bezbolesne
Zerknij sobie tutaj:
https://www.zdrowie.com.pl/leczenie-kan ... lega-4816/

Na stronie jest opisane kiedy takie leczenie jest wskazane oraz na czym polega. Stosowane jest w tych sytuacjach
martwicy miazgi
po złamaniu albo zwichnięciu zęba
bruksizmie – starciu tkanek zęba
ze wskazań protetycznych przed zamontowaniem korony lub mostu
iktor

Re: Leczenie kanałowe zeba

przez The One Who Knocks » 30 lis 2018 11:17

Jeśli zdecyduje się ktoś na jakiś sprawdzony gabinet stomatologiczny, to nie ma się czego obawiać. Sam leczyłem zęby kanałowo w Protom Dental i muszę przyznać, że endodoncja stoi tam na całkiem wysokim poziomie. Nie trzeba bać się wizyt u dentysty, bo w wielu miejscach trafić można na naprawdę sprawdzonych stomatologów, którzy potrafią dobrze zająć się pacjentem.

;)
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!