Jak działa MultiTasking?

Jak działa MultiTasking?

przez Mariusz » 27 sty 2012 14:56

Witam, jestem bardzo ciekawy, jak tak naprawdę działa MultiTasking w iPhone 4? Wszystkie programy, jakie odpalam - są umieszczane w pasku aplikacji uruchomionych. Dziwi mnie tylko, że na tym pasku znajdują się nawet te aplikacje, których nie używam. Macie jakąś wskazówke, w jaki sposób zamykać aplikację, aby nie zostawała ona w pamięci?
Mariusz

Re: Jak działa MultiTasking?

przez Pantsoffski » 27 sty 2012 15:38

Nie wiem w ogóle, po co się kłopoczesz zamykaniem programów. Apple ma odpowiednie algorytmy, które pozwalają na zamykanie programów - kiedy brakuje pamięci. Po prostu korzystaj z systemu, a on zadba o siebie raczej sam.

Jak działa MultiTasking? iOS trzyma tyle odpalonych programów, na ile mu starcza pamięci - jeśli chcesz z jakiegoś skorzystać, to po prostu do niego przechodzisz, zachowując przy tym aktualny jego stan. Jak Apple stwierdzi, że potrzebuje pamięci na kolejny program - to po prostu jakiś zamknie, z którego już nie korzystasz.
Uczestnik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!