Dobry pokrowiec do iPhone 5, jaki wybrać?

Dobry pokrowiec do iPhone 5, jaki wybrać?

przez Klakier » 08 sty 2013 20:58

Hejka,

ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem czarnego smartfona iPhone 5. Niestety, ale jestem świadom tego, że farba z niego prędzej czy później zejdzie, jeśli nie użyję odpowiedniego pokrowca (dowód tutaj). Na rynku dostępnych jest pełno różnych etui, ale ja nie wiem, które wybrać. Czy gumowe, zakrywające tylko "plecki" i boki, a może taką klapkę, co ekran też chroni. Doradźcie mi błagam, bo sam już nie wiem.

Pozdr!
Klakier

Re: Dobry pokrowiec do iPhone 5, jaki wybrać?

przez Pyrtolotolo » 08 sty 2013 23:27

Dobór odpowiedniego pokrowca zależy od tego, w jaki sposób używasz smartfona. Jeśli raczej dbasz o swoje smartfony, nie nosisz ich w kieszeni z kluczami itp., nie upuszczasz na ziemię - to radzę Ci kupić gumowy cover, który da ochronę obudowie w postaci elastycznego otoka.

Jeśli natomiast masz trudność w szanowaniu urządzeń, często Ci spadają, rysujesz ekrany itp. - to kup pełne etui, tzw. książkowe albo z klapką. Ono najlepiej chroni smartfon, ale też i najbardziej szpeci oraz pogrubia. Na Allegro, albo szczególnie eBay, jest cała masa tego typu cudek, które drogie nie są, a świetnie się sprawdzą.
Zaawansowany

przez Gosia » 05 sty 2015 19:04

jako "ekspertka" bo pokrowców mam ponad 10 z różnych materiałow i od innych firm mogę śmiało się wypowiedzieć. Dobry pokrowiec bądz etui na iphone 5 / 5s to takie które jest wykonane z silikonu oraz nachodzi lekko na przód ekranu. Mam na myśli etui zakładane na tył iphone. Czemu takie ? Rewelacyjnie amortyzuje uderzenia + nie zbijemy szybki. Kolejnym atutem takich futerałow jest to, iż często mają jakieś ciekawe wzornictwo np etui w kształcie perfum lub myszki miki. Nie polecam pancernych etui. Sluża tylko do ochrony a z telefonu bardzo trudno się korzysta w życiu codziennym.
Gosia

przez Rebel Princess » 13 lut 2015 13:28

Przecież są "pancerne" etui, które wcale nie przeszkadzają np. drewniane, skórzane, plastikowe, czy carbonowe, ale to już zależy od preferencji użytkownika i chyba od przyzwyczajenia. Teraz producenci raczej starają się dbać o to, żeby etui zabezpieczało urządzenie i dodatkowo fajnie wyglądało.
Nowy

przez modelina » 26 sie 2015 16:23

Ja mam takie: https://geekee.pl/case-mate-signature-f ... h=iphone+5 i dobrze chroni telefon, świetnym pomysłem jest ta klapka.
modelina

przez majka » 04 sty 2017 00:55

na swojego IPhona zamawiałam drewniane etui w IScratch, powiem wam robi nie tylko wrazenie na koleżankach bo jest z prawdziwego drzewa, wybrałam takie z azteckim kalendarzem ale jest ,mega solidne https://iscratch.pl/szklo-ochronne-na-telefon.html
majka

przez wika44 » 27 maja 2017 17:35

ja na swojego iphone'a 5 kupowalam etui na ithings.pl i naprawde jest taki jaki ogladalam w salonie ale cena jest o niebo nizsza! kupowalam gumowe zolte - maja tez duzy wybor kolorow. polecam zajrzec
wika44

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!