Bateria solarna do iPhone 4

Bateria solarna do iPhone 4

przez Kossak » 24 lis 2011 13:59

Często wyjeżdżam w góry, gdzie siedzę bez prądu dość długi czas. Swojego iPhone 4 używam codziennie, dlatego bateria starcza mi zazwyczaj na 1-2 dni. W głuszy, pod namiotem niestety nie ma gniazdek elektrycznych, dlatego potrzebowałbym jakiejś alternatywy. Przeglądałem ostatnio aukcje internetowe i znalazłem fajne "przystawki" do iPhone 4, które podłącza się pod port ładowania. Przystawka ma na swojej powierzchni ogniwa galwaniczne, które energię słoneczną przetwarzają na elektryczność.

Moje pytanie brzmi, czy coś takiego jest w ogóle skuteczne i czy opłaca się coś takiego kupić?
Kossak

Re: Bateria solarna do iPhone 4

przez Gargamel » 24 lis 2011 14:37

Tak szczerze to odradzam zakup takiej baterii - mają one zazwyczaj kiepską moc, co w polskich warunkach przełoży się na znikomą skuteczność. Bez bezpośredniego słońca baterię w iPhone 4 chyba będziesz ładował z tydzień, jak nie dłużej. Odradzam, a jeśli już tak bardzo chcesz to najlepiej przetestuj sobie takie rozwiązanie, pożycz od kumpla, albo wypożycz ze sklepu.
Gargamel

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!