Bankowość mobilna - bezpieczna?

Bankowość mobilna - bezpieczna?

przez Gość » 07 maja 2015 05:29

Czy bankowość mobilna jest w 100% bezpieczna? Pytam, bo od jakiegoś czasu realizuję przelewy przy pomocy aplikacji mBanku ściągniętej na komórkę. Kupuję też sporo na allegro (mobilnie). Czy jest jakaś opcja aby ktoś to "podsłuchał", włamał się na komórkę?
Gość
 


Re: Bankowość mobilna - bezpieczna?

przez kingkong » 07 maja 2015 09:48

Te aplikacje są tak zabezpieczone, że raczej nie ma opcji aby przechwycić wrażliwe dane. Pamiętaj, że zawsze w tego typu sytuacjach najsłabszym ogniwem jest człowiek. Pozostawianie telefonu w niewłaściwych miejscach, zapisywanie nr pin czy hasła na karteczce. To powszechna praktyka. A później płacz i lament, że ukradli z konta pieniądze. Kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa i nie ma prawa aby nastąpił jakiś wyciek.
Zresztą tutaj masz bardzo podobny wątek http://www.forum-kredytowe.pl/f124/ataki-na-bankowosc-elektroniczna-90685.html.
Takie ataki zdarzały się i będą się zdarzać. Trzeba też cały czas uświadamiać społeczeństwo na tego typu przestępcze praktyki.
kingkong
 


Re: Bankowość mobilna - bezpieczna?

przez Orest » 13 lip 2015 23:13

Jeżeli chodzi o dokonywanie transakcji to możesz być spokojny, gorzej jak zgubisz komórkę. Ja z tego względu nie korzystam z bankowości mobilnej.
Orest
 


Re: Bankowość mobilna - bezpieczna?

przez Emilka » 31 sty 2018 16:27

Jeśli zachowuje się trochę zdrowego rozsądku, to jak najbardziej.

Tutaj fajny filmik o bezpieczeństwie e-bankowości - https://www.youtube.com/watch?v=IFq4HYyS_XA
Użytkownik
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 sty 2018 16:23Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!
 


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości