HTC problem z USB

HTC problem z USB

przez lok » 05 gru 2013 18:34

Mam problem z podlączeniem HTC Desire 500 do komputera przez USB, wyskakuje kreator znajdowania nowego sprzędu a w nim.... " nie można zainstalować tego sprzętu, wystąpił błąd podczas instalowania urządzenia" i tak za każdym razem. Z poprzednim HTC nie miałem tego problemu odrazu komputer widzial telefon a w telefonie wyskakiwało również okienko, wybierałem w nim napęd dyskowy i mogłem swobodnie wymieniać pliki między telefonem a komputerem. A tutaj nie wiem co się dzieje? Czy należy coś zmienić w ustawieniach telefonu czy o co chodzi?
lok

Re: HTC problem z USB

przez Vini » 05 gru 2013 20:52

A jaki masz system w kompie?
Ekspert

przez lok » 05 gru 2013 20:59

Windows XP. Do tej pory miałem HTC Wildfire S i wszystko było ok. Do Desire 500 przełożyłem zresztą tą samą kartę pamięci którą używałem w Wildfire i na telefonie wszystko działa idealnie, tylko z kompem nie chce wspólpracować...
lok

przez Pyrtolotolo » 05 gru 2013 22:05

Zaawansowany

przez lok » 06 gru 2013 11:55

Nie sprawdzałem... I szczerze mówiąc przeraziło mnie to, bo kompletnie się na tym nie znam. Nie ma jakiegoś prostszego sposobu by to naprawić? Myślałem że brakuje jakiegoś sterownika po prostu, skoro na drugim telefonie bez problemu widzi mi karte SD i wyskakuje pamięc masowa. Niestety ale nie posiadam w laptopie Bluetootha dlatego USB to jedyny sposób na przerzucanie plików między smartfonem a komputerem więc chciałbym to jakoś naprawić....
lok

przez Marvi » 06 gru 2013 16:29

Możesz spróbować wejść w ustawienia smartfona, tam w opcje programistyczne i włączyć tryb debugowania USB - może pomóc.
Marvi

przez lok » 06 gru 2013 16:39

Marvi, wlaczenie debugowania USB również nie pomogło w dalszym ciągu wyskakuje to samo okienko kreatora, że nie można zainstalować tego sprzętu. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co można zrobić???
lok

przez Marvi » 06 gru 2013 17:13

Skoro nie potrafisz zrobić tego co mówił Pyrtolotolo, to musisz swój problem jakość obejść - jedyne co mi przychodzi na myśl, to używanie karty microSD. Jak chcesz coś zgrać ze smartfona, to na nią poprzegrywaj te dane a potem za pomocą czytnika kart przenieś na kompa. Jeśli masz dostęp do Wi-Fi, to dobrym wyjściem będzie DropBox. To wirtualna chmura, możesz ją zainstalować na kompie i smartfonie i synchronizować foldery - wtedy jak coś zgrywasz na jedno urządzenie to automatycznie pojawia się też na drugim.
Marvi

przez lok » 06 gru 2013 17:43

Karty micro SD używam i na nią właśnie zgrywałem do tej pory wszystko z kompa na telefon, tyle że w tym telefonie komputer mi jej nie widzi i wyskakuje ten błąd o którym pisałem. Czytnika kart w tej chwili nie posiadam dlatego pytałem czy istnieje jakieś rozwiązanie ale jeśli nie to będe musial się zaopatrzyc w czytnik kart. Tyle że to jest troche nie praktyczne za każdym razem jak się chce zgrac cos z kompa na karte to trzeba ta karte z telefonu wyciagać i klasc do czytnika, ale trudno... A ile wogóle kosztuje taki czytnik kart tak mniej wiecej?
lok

przez Marvi » 06 gru 2013 17:49

Takie najtańsze około 10 zł, może nawet mniej. A opcja z DropBox nie wchodzi w grę?
Marvi

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona