Jak pozbyć się polskich znaków z SMS'ów (KitKat, Nexus 5)

Jak pozbyć się polskich znaków z SMS'ów (KitKat, Nexus 5)

przez Cyber » 22 sty 2014 09:40

Witam,

zna ktoś jakiś sposób na KitKat, aby usunąć z wysyłanych SMS'ów polskie znaki? Wkurza mnie to, bo mam Hangouts i klawiaturę Swype, gdzie nie ma żadnej opcji na usuwanie polskich znaków. Znalazł ktoś sposób, aby to obejść? Nie chcę też instalować żadnej SMS'owej kobyły tylko dla tej funkcji.
Cyber

Re: Jak pozbyć się polskich znaków z SMS'ów (KitKat, Nexus 5

przez Pantsless » 22 sty 2014 16:29

I na to jest sposób. Co prawda nic z Hangouts + Swype nie wskórasz, ale możesz skorzystać z darmowej i bardzo lekkiej aplikacji do SMS'ów o nazwie 8sms. W niej możesz ustawić, żeby program wycinał znaki Unicode, więc wysyłany SMS będzie zajmował dużo mniej a tym samym będzie tańszy.
Zaawansowany

Re: Jak pozbyć się polskich znaków z SMS'ów (KitKat, Nexus 5

przez stark2991 » 03 kwi 2014 15:37

Sprawdź w ustawieniach aplikacji sms czy nie ma opcji Opuszczaj znaki Unicode, jeśli jest to zaznacz opuszczanie (u mnie jest to Opuszczaj niekodowalne) i sprawdź czy masz 160 znaków
stark2991

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!