Wolne ładowanie LG L5 ładowarką sieciową

Wolne ładowanie LG L5 ładowarką sieciową

przez Bonoku » 30 sty 2014 21:51

Witam Wszystkich.

Jeśli chodzi o telefon który wymieniłem w temacie to jestem nowy i zielony, dla przypomnienia chodzi o LG L5.
Otóż tak, telefon kupiłem używany, komplet wszystko niby elegancko, bateria fajnie nawet trzyma ogólnie nie ma na co narzekać. Ale... Dziś go podłączyłem do ładowarki sieciowej i zobaczyłem taki komunikat "bateria ładuje się powoli z powodu niskiego napięcia ładowarki/usb" jestem zdziwiony bo taki komunikat chyba mógł bym zobaczyć podpinając telefon do PC?

I tutaj jest moja prośba o odpowiedź do znachorów ;)
Czy powinienem się martwić że to wina Softu lub wejścia w telefonie?
Czy też może ładowarka wyzionęła ducha?
Prosił bym o odpowiedź za którą z góry bardzo dziękuję.
Bonoku

Re: Wolne ładowanie LG L5 ładowarką sieciową

przez Ykk » 31 sty 2014 08:55

Witaj,

powodów faktycznie może być kilka: albo tak jak piszesz, ładowarka jest zatyrana, albo sprzedający dał Ci nieoryginalną, która ma słabsze parametry niż stara. Sprawdź na niej, ile A jest na wyjściu (output) ładowarki, powinno być to napisane na jej obudowie.

Najgorszy wariant to taki, że faktycznie w smartfonie pada układ zasilający, ale o tym póki co nie myślmy. Możesz też sprawdzić sprzęt podłączając go do innej ładowarki USB.
Ykk

przez Bonoku » 31 sty 2014 10:36

Na ładowarce którą otrzymałem jest:
Output - 5V, 1000mA

Z tego co wyczytałem to jak na tę baterię powinno być dobre ładowanie.
Spróbuję jeszcze sprawdzić z inną ładowarką i napiszę czy się normalnie ładował czy też problem nadal ten sam...
Bonoku

przez Karl » 31 sty 2014 10:50

Jeśli na innej ładowarce będzie tak samo to odpowiedź nasuwa się sama - problem jest z telefonem :(
Karl

przez Psiarz24 » 31 sty 2014 13:31

Ja kiedyś miałem problem z moim Samsungiem Galaxy Ace 5830i... Zostawiłem go na biurku i Nestea przeciekała wolniutko od spodu i niestety telefon wchłonął płyn. Wyświetlił się komunikat (taki żółty trójkącik z wykrzyknikiem) i telefon na gwarancję. Ja jak kiedyś zanalzłem L5, była zamoczona i były problemy z restartem, ładowaniem itp. Jak się wysuszyła działała dobrze. Nie wiem, telefon używany więc może tak być, lecz nie musi ;) Sprawdź na innej ladowarce, może pomoże. Telefo może działać po zamoczeniu całkiem dobrze albo częściowo albo wogóle :) Z mojego doświadzczenia wynikało by, ż sprzedawca zalał elefon i chciał ię go pozbyć. Mam nadzieję, że się mylę.
Pozdrawiam
Użytkownik

przez kamyl » 17 lip 2015 17:52

Mam to samo - ale u mnie złącze ładowanie jest luźne i wypada ładowarka więc tel musi leżeć nieruchomo dodatkoo długo się ładuje. wieće, czy takie złącze można wymienić ?
kamyl

przez Karl » 23 lip 2015 11:30

Można, ale w serwisie bo sam musiałbyś mieć trochę sprzętu elektronicznego, żeby to zrobić no i umiejętności.
Karl

przez Karola » 02 cze 2016 13:09

:geek:
Karola

przez Karola » 02 cze 2016 13:14

Witam, tak jak wyżej mam LG L5. Mam go od nowości już około dwóch lat, problem jest taki, że kiedy podłączam ładowarke wyświetla mi komunikat ten sam co koledze, aczkolwiek sprawdzałam kilkanaście ładowarek i był przypadek kilkukrotny, że u mojego faceta w domu ładowało mi normalnie. No, ale tylko kilka razy, więc problem jest nadal..
:geek: :roll:
Karola

przez Julian989 » 02 sty 2017 15:05

A próbowałeś z inną ładowarką? Jeśli masz problem z wejściówką to warto wypróbować ładowarkę indukcyjną http://www.3kropki.pl/p/ansmann-wiline- ... fonow.html Działa na zasadzie wskaźnika LED i dzięki temu nie potrzebujesz żadnych kabli do ładowania. U mnie sprawuje się świetnie.
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona