Samoistna zmiana miejsca zapisywania zdjęć i filmów

Samoistna zmiana miejsca zapisywania zdjęć i filmów

przez wlodarek1 » 02 mar 2014 09:29

4 dsni temu zauważyłem ze zdziwieniem że mój smartfon - PRESTIGIO PAP4500TDUO - samoistnie
zmienił miejsce zapisywanych fotek z katalogu DCIM na karcie microSD na katalog DCIM na pamięci wewnętrznej . Ja nic nie zmieniałem w ustawieniach , zresztą w ustawieniach mojego fona nie ma opcji zmiany lokalizacji zapisywanych fotek/filmów . Na karcie microSD która ma 8GB jest jeszcze dużo wolnego miejsca .
Co mógłbym zrobić by fotki/filmy były znów zapisywane na karcie microSD :?:
Z góry dzięki za porady :D
Użytkownik

Re: Samoistna zmiana miejsca zapisywania zdjęć i filmów

przez Karl » 02 mar 2014 12:46

A nie robiłeś przypadkiem jakiejś aktualizacji oprogramowania w tym czasie?
Karl

przez wlodarek1 » 02 mar 2014 16:25

Gdy wyskoczy ikonka z informacją o dostępnych aktualizacjach - instaluję wszystkie na bieżąco .
Zarówno na smartfonie z andkiem jak i na pc-cie w linuksem i windows na pokładzie :D
Użytkownik

przez Karl » 02 mar 2014 19:22

To możliwe, że właśnie ta aktualizacja zlikwidowała możliwość zapisu na karcie i tyle. Ja bym spróbował zrobić reset fabryczny, jeśli nadal nie będzie możliwości zapisu na SD lub wyboru takiego zapisu, to nie pozostanie Ci nic innego, jak wgrać nieoficjalne oprogramowanie, które zrootuje smartfona. Nie robiłem jednak rozeznania, czy takie oprogramowanie na Twój smartfon jest dostępne.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!