Problem z baterią

Problem z baterią

przez Manstar » 09 kwi 2014 17:43

Witam,otóż mam problem z baterią w samsung galaxy ace2 ( kupowałem używany we wrzesniu) miał 2 miechy,tera ma 8-9 miechow otóż po naladowaniu telefonu na 100% nie uzywalem go i byl w stanie czuwania ,odpalam go rano a tu 30% baterii wtf?
Manstar

Re: Problem z baterią

przez Marvi » 09 kwi 2014 18:45

Wejdź w ustawienia, potem bateria i sprawdź, który program / proces zużywa najwięcej baterii. To powinno wyjaśnić sprawę. Po prostu wyłącz program, który niepotrzebnie zżera baterię.
Marvi

przez Manstar » 09 kwi 2014 18:54

najwiecej zużywa jądro systemu...,a i jeszcze jedno pytanie czy podczas ładowania mozna korzystać ze smartfona czy nie?
I czy można w dowolnej chwilii go ładowac? nawet jak mam np 50% ?
Nie psuje sie od tego bateria?
Manstar

przez Hans » 10 kwi 2014 06:42

Ok, a po jądrze systemu co tam dalej masz, jakaś appka, którą instalowałeś coś zużywa? Co do używania smartfona podczas ładowania, to nie ma problemu najmniejszego - tylko, że wtedy nieco wolniej się naładuje, bo bateria może np. podczas gry szybciej schodzić niż się ładować.

Jeśli chodzi o doładowywanie, to zero problemu. Możesz podpiąć nawet jak masz 90% i podładować. Nie wpłynie to źle na baterię. To mit przeszłości, że bateria się od tego psuje. Dzisiejsze, nowoczesne akumulatory z układami sterującymi nie ucierpią od tego na pewno.
Hans

przez Manstar » 11 kwi 2014 16:47

Dobra teraz mi bateria dłuzej wytrzymała 1d 20 g i mam jeszcze 37%. Po jądrze systemu jest ekran,czuwanie sieci,urządzenie bezczynne,a gra w którą grałem jedynie 3 %.
Wcześniej było podobnie bo często sprawdzam co mi zużywa baterie więc nie rozumiem,czemu przez noc tak spadł jej poziom ;p.
Manstar

przez Hans » 11 kwi 2014 18:16

czasami tak się zdarzy, że jakaś appka nie przejdzie np. w stan czuwania i żre baterię, albo jakiś komponent systemu jakoś się źle odpali. najważniejsze, że wszystko wróciło do normy.
Hans

przez Manstar » 22 kwi 2014 14:21

Panowie,mam jeszcze taki problem,że telefon bardzo często mi sie zawiesza na pare min odpalam gre i zwiecha,i występuje to bardzo często mam system 4.1.2 jelly bean co zrobić by działało ok?
Reset coś da?- i jak zrobić taki reset?
Manstar

przez Ykk » 22 kwi 2014 18:31

Reset fabryczny może pomóc, ale nie musi. Możesz go zrobić wchodząc w ustawienia i tam masz coś takiego, jak "kopia i kasowanie danych". Tam się robi taki reset.

Przedtem radzę jeszcze, żebyś ściągnął aplikację All in one Tool. Za jej pomocą można wyczyścić nieco pamięć, może to coś pomoże.
Ykk

przez Manstar » 28 kwi 2014 22:00

Panowie mam problem,zrobiłem reset i chciałem sobie sciagnąc jakąś większą gierke(ściągnąlem gt2).
Mam 1,2 gb pamieci na fonie(2.8 zajmuje system) i 1 gb karty pamieci zewnetrznej,po zainstalowaniu gt2 juz nic nie wchodzi,pytanie czemu?.
Prosze o odpowiedz
Manstar

przez Ykk » 29 kwi 2014 10:11

Pewnie gra zjadła Ci całą pamięć i nic innego już tam nie dograsz. Sprawdź w ustawienia > aplikacje w zakładce wszystkie, co tyle miejsca zjada.
Ykk

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona