Asus Transformer Prime - problem z GPS

Asus Transformer Prime - problem z GPS

przez Tamis » 04 sty 2012 15:53

Czy ktoś wie coś więcej na temat kłopotów tabletu Transformer Prime z GPS? Ostatnio na OPDA.pl wyczytałem, że Asus całkiem wykreślił ze specyfikacji GPS :oops: Może da się to jakoś samemu naprawić?
Tamis

Re: Asus Transformer Prime - problem z GPS

przez SmartFan » 05 sty 2012 10:59

Niestety Asus nie potrafi dobrze zaprojektować tabletu - i stąd problem z GPS. Próbowali to naprawić poprawką firmware, ale spełzło to na niczym. Problem leży w aluminiowej, szczotkowanej obudowie - która blokuje sygnał GPS i Asus nie może go złapać. Nie wiem, co oni za fajtłapy tam zatrudniają, że nie potrafią przewidzieć takiej rzeczy i przetestować GPS przed wypuszczeniem produktu. Wygląda więc na to, że jest to problem nie do naprawienia. Transformer Prime to świetny tablet, ale z tym GPS to śmiech na sali :lol:
Zaawansowany

przez altec » 07 sty 2012 16:05

SmartFan napisał(a):Niestety Asus nie potrafi dobrze zaprojektować tabletu - i stąd problem z GPS. Próbowali to naprawić poprawką firmware, ale spełzło to na niczym. Problem leży w aluminiowej, szczotkowanej obudowie - która blokuje sygnał GPS i Asus nie może go złapać. Nie wiem, co oni za fajtłapy tam zatrudniają, że nie potrafią przewidzieć takiej rzeczy i przetestować GPS przed wypuszczeniem produktu. Wygląda więc na to, że jest to problem nie do naprawienia. Transformer Prime to świetny tablet, ale z tym GPS to śmiech na sali :lol:

Spieszą się niepotrzebnie z wypuszczaniem nowych modeli i stąd takie niedociągnięcia.
Użytkownik

przez mb100 » 01 kwi 2012 00:04

SmartFan napisał(a):Niestety Asus nie potrafi dobrze zaprojektować tabletu - i stąd problem z GPS. Próbowali to naprawić poprawką firmware, ale spełzło to na niczym. Problem leży w aluminiowej, szczotkowanej obudowie - która blokuje sygnał GPS i Asus nie może go złapać. Nie wiem, co oni za fajtłapy tam zatrudniają, że nie potrafią przewidzieć takiej rzeczy i przetestować GPS przed wypuszczeniem produktu. Wygląda więc na to, że jest to problem nie do naprawienia. Transformer Prime to świetny tablet, ale z tym GPS to śmiech na sali :lol:

A szkoda, bo Prime'a ma nawet znajomy i bardzo chwali. Sam chciałbym mieć, ale cena nie dla mnie. Może powinni to rozwiązać tak, jak tutaj: http://plugimpact.pl/category-page/161/668.html :)
Nowy

przez SmartFan » 01 kwi 2012 12:15

mb100 napisał(a):A szkoda, bo Prime'a ma nawet znajomy i bardzo chwali. Sam chciałbym mieć, ale cena nie dla mnie. Może powinni to rozwiązać tak, jak tutaj: http://plugimpact.pl/category-page/161/668.html :)

No zawsze jest jakiś sposób, po bluetooth też można GPS puścić - ale to trochę utrudnia sprawę, bo trzeba przy sobie nosić dodatkowe urządzonko. Zresztą, nie zmienia to faktu, że Asus dał plamę z GPS w Prime.
Zaawansowany

przez Vini » 12 kwi 2012 07:59

A propos GPS po bluetooth - to podobno Asus ma oficjalnie rozdać posiadaczom Prime GPS na bluetooth albo na USB, aby "naprawić" problem z tym modułem w tablecie :lol:
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!