Xperia S żółta przesłona

Xperia S żółta przesłona

przez Gość » 13 cze 2014 20:56

Witam,
mam Xperie S.
oglądałem różne posty o podobnej tematyce, lecz w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moj probelm:
Telefon mam tak jakby za żółtą przesłoną (cały).
Zaczęło się gdy lekko został zamoczony, przez pół dnia ekran stał się cały nieczuły na dotyk. Następnie przez kilka dni działał normalnie po czym - dobrze pamiętam - pisałem na fb, odłożyłem normalnie na stół, gdy podniosłem ekran był żółty. Takie rzeczy nie dzieją się na porządku dziennym, wydaje mi się, że nei jest on uszkodzony. Wszelakie sugestie będą cenne, proszę o zainteresowanie tematem.
Pozdrawam, Paweł.
Gość

Re: Xperia S żółta przesłona

przez SmartFan » 14 cze 2014 14:16

Witaj,

problem znany jako tzw. yellow screen tint. Jedyna rada to użyć specjalnej aplikacji, która przekalibruje nieco ekran i przywróci mu pierwotne właściwości. Ściągnij z Google Play appkę Screen Adjuster Free - https://play.google.com/store/apps/deta ... manslab.sa

Ustaw w niej takie, przybliżone wartości:

Red 0
Green 0
Blue 8
Brightness: 100%
Contrast: -0
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!