64GB Sandisk microSD dla Galaxy S II?

64GB Sandisk microSD dla Galaxy S II?

przez Remi » 14 sty 2012 15:10

Chcę sobie kupić kartę microSDXC firmy Sandisk do mojego Galaxy S II. Pytanie brzmi - czy S II "pociągnie" tak dużą kartę i prawidłowo rozpozna jej wielkość? Według oficjalnej informacji od Samsunga - Galaxy S II potrafi odczytać karty do 32GB :|
Remi

Re: 64GB Sandisk microSD dla Galaxy S II?

przez Gość » 14 sty 2012 17:38

nie ma gwarancji, ale z tego co gdzieś czytałem S II da radę 64 gb podobnie sensation czy razr
też chciałem tą kartę do mojego sensation ale chyba na razie ciężko je dostać w polsce, pewnie będzie trzeba zamówić z zagranicy
Gość

przez Mane » 14 sty 2012 18:27

64GB Sandisk microSD na 100% zadziała na Galaxy S II, wystarczy, że po włożeniu do naszego smartfona - sformatujemy ją. Android obsługuje format plików FAT32, karty są fabrycznie sformatowane na exFAT - dlatego trzeba je sformatować na telefonie. Sam to testowałem i śmiga elegancko, smartfon widzi pełną wielkość karty.

A jeśli chodzi o zakup - to można je u nas spokojnie dostać w sklepach, wystarczy poszukać - np. na Agito sprzedają je po nieco ponad 400zł ;)
Mane

przez noname » 16 sty 2012 11:33

Karty pamięci mozna kupić np. w Proline. Ja kupiłem, działa po sformatowaniu. Nawet w mojej Noki N95.
noname

przez Mario » 16 sty 2012 11:43

Jedyny problem jaki zauważyłem podczas użytkowania tak dużej karty - nie jest wcale związany z kartą, ale z Androidem. Niestety po sformatowaniu karty z systemu exFAT na FAT32 - nie wgramy na kartę nic większego, niż 4GB. Uniemożliwia to właśnie FAT32. Mam nadzieję, że wkrótce i na Android będzie można odczytać karty z exFAT.
Mario

przez Filemon » 16 sty 2012 20:48

Tylko jeśli kupujecie tę kartę - to uważajcie na ceny. Teraz jakiś świr na Allegro chce ją sprzedać za 599zł, podczas gdy w sklepach internetowych chodzi po nieco ponad 400zł :lol:
Filemon

przez Gość » 16 sty 2012 22:52

Wiecie może czy tak duża karta zadziała na samsungu galaxy S? N95 ja czyta ale czy po załadowaniu jej bardzo zamula? I czy w ogóle działa
Gość

przez Ykk » 17 sty 2012 07:42

Gość napisał(a):Wiecie może czy tak duża karta zadziała na samsungu galaxy S? N95 ja czyta ale czy po załadowaniu jej bardzo zamula? I czy w ogóle działa

Z tego co udało mi się wyczytać na zagranicznych forach - to ta karta działa na galaxy s. Niestety nie znam nikogo, kto mógłby się pochwalić taką kartą w galaxy s, ale również myślę, że nie będzie z nią żadnych problemów po formatowaniu na smartfonie. Oczywiście trochę ryzykujesz, kiedy ją kupisz - ale moim zdaniem niewiele, bo na 99% będzie śmigać. Jak już kupisz i zadziała to koniecznie tu napisz.
Ykk

przez noname » 17 sty 2012 15:49

Jak już pisałem testowałem na N95. Ale też na tablecie z Androidem. Test nie polegał tyko na włożeniu karty i zobaczeniu czy jest wyswietlane więcej niz 32G.
Na kartę wgrałem pliki o całkowitym rozmiarze ok. 54GB i potem je odczytałem na tablecie. Wszystko było Ok. Nie spawdzałem osiągów (read/write). Ale to zrobię jak będę znał odpowiedni soft na platformie mobilnej. Na moim notebooku sprawdzę też. Ale po feriach.
noname

przez Vini » 26 sty 2012 17:46

Z tego co widzę, to ceny za 64GB SanDiska spadają, teraz na Agito za sporo poniżej 400zł można kupić.
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!