Strona 1 z 1

Synchronizacja multimediów (muzyki) z PC przez WiFi

PostNapisane: 02 paź 2014 20:31
przez Adix3
Witam. Posiadam smartfon Samsung Galaxy S4 mini i laptop. Na laptopie mam folder z muzyką. Folder ten skopiowałem przez USB na smartfona. Czyli na PC i S4 mini mam te same piosenki. Jeśli jednak pobiorę jakiś nowy utwór na PC, to potem muszę wrzucać go przez kabel na smartfona. Z kolei gdybym miał coś nowego na smartfonie to muszę wrzucać to na PC. Zastanawia mnie czy istnieje jakiś program na PC i androida dzięki któremu mógłbym przez WiFi synchronizować piosenki pomiędzy PC a smartfonem, tak aby nie trzeba tego robić ręcznie. Wiem, że coś takiego umożliwia tzw. chmura, ale mnie to nie interesuje bo na smartfonie nie mam internetu (pakietu) więc musiałbym płacić za przesłane MB. Ja poszukuję programu który by umożliwiał taką synchronizację tylko w sieci domowej, bez udziału serwerów zewnętrznych. Jest coś takiego? I nie tylko chodzi tu o synchronizację muzyki ale też np. dokumentów, itp.

Re: Synchronizacja multimediów (muzyki) z PC przez WiFi

PostNapisane: 03 paź 2014 11:38
przez Karl
Witaj,

ale chmura Google umożliwia korzystanie z muzy nawet wtedy, jak nie masz netu mobilnego. Wejdź sobie na kompie na Google, wpisz Muzyka Google, tam przejdź do zakładki "Moja Biblioteka" i dodaj muzę jaką chcesz. Teraz wejdź w aplikację Muzyka Google na smartfonie, wejdź w Moja Biblioteka (oczywiście rób to, jak będziesz mieć net z Wi-Fi), a potem wybierz jakiś album, który wgrałeś. Nad jego nazwą (obok zdjęcia płyty) powinna być taka mała strzałka na dół, której wciśnięcie powoduje zgranie utworów z chmury na pamięć smartfona. Dzięki temu możesz słuchać muzy Offline. Synchronizację automatyczną też można do tego odpalić.

Re: Synchronizacja multimediów (muzyki) z PC przez WiFi

PostNapisane: 03 paź 2014 22:51
przez Adix3
Ale jak kolega zaznaczył trzeba pobrać z chmury pliki na smartfona, co oznacza że i tak kiedyś muszę się połączyć z internetem aby te pliki pobrać. Ja szukam czegoś co umożliwi synchronizację plików w smartfonie z plikami na PC przez wifi, ale bez wykorzystywania dostępu do internetu.

Re: Synchronizacja multimediów (muzyki) z PC przez WiFi

PostNapisane: 04 paź 2014 19:52
przez Karl
Ok, ale co to za różnica, przecież jak masz Wi-Fi w domu to net tam też jest, więc pobieże sobie te pliczki jak z Wi-Fi korzystasz - wychodzi na to samo chyba.

Re: Synchronizacja multimediów (muzyki) z PC przez WiFi

PostNapisane: 05 paź 2014 12:31
przez Adix3
no niech będzie ta chmura, z tym, że nie ma czegoś podobnego na styl sugarsync? Bo ta chmura ma najlepsze aplikacje, tzn. mogą one synchronizować foldery automatycznie w tle. W przypadku chmury google trzeba ręcznie wrzucać pliki i pobierać, a w przypadku sugarsync wybiera się folder który ma być synchronizowany z chmurą, czyli gdy wrzucę do folderu "muzyka" na PC jakiś utwór to pojawi się on automatycznie w folderze "muzyka" na smartfonie. Właśnie sugarsync jest najlepszy pod tym względem ale płatny :/

Re: Synchronizacja multimediów (muzyki) z PC przez WiFi

PostNapisane: 05 paź 2014 20:27
przez Ravel
Dropbox coś takiego oferuje, ale oczywiście tam też masz ograniczoną przestrzeń. Box.com też ma coś podobnego i chyba daje więcej.