The Eye - moja własna gra

The Eye - moja własna gra

przez tsg » 04 gru 2014 12:27

Witam!

Chciałbym Wam zaprezentować naszą nową, zbliżającą się wielkimi krokami grę mobilną na platformę android: „The Eye”.

Będzie to gra zręcznościowa osadzona w świecie fantasy. Mamy chciwego smoka, który słodko śpi na stosie zagrabionych skarbów i śmiałka, który będzie próbował je wykraść (w tę rolę wcieli się gracz). Jednak nie będzie to tak proste jak mogłoby się wydawać. Na głowę bohatera losowo spadać będą olbrzymie kawałki skał, których oczywiście trzeba unikać. Dodatkowym problemem będzie otwierające się co pewien czas tytułowe „Oko” smoka, przed którym należy się ukryć wykorzystując odpowiedni przycisk. Osiągnięcie wysokiego wyniku będzie wymagało dobrej taktyki i ogromnej zręczności, ponieważ przenoszenie skarbów przy jednoczesnym wykonywaniu uników i konieczności ukrywania się wcale nie jest takie proste.

Przedstawione bazgroły zostaną niebawem zastąpione przez profesjonalne grafiki!

Poniższy amatorski, wykonany na kolanie szkic może pomóc Wam (a przynajmniej będzie się starał) wyobrazić sobię rozgrywkę.

Obrazek

Proszę się nie sugerować tym wyglądem. Ostateczne grafiki będą wykonane profesjonalnie. Powinny one być gotowe w ciągu kilku dni, jednak póki ich nie ma, będziemy przedstawiać proces powstawania gry właśnie na takich bazgrołach :P.

Czy podoba Wam się pomysł? Chcielibyście zagrać w tego typu produkcję? A może macie pomysł jak wykonać ją inaczej - lepiej? Wszelkie opinie i pytania będą mile widziane.

Gra będzie gotowa prawdopodobnie około 13 grudnia. Wszystkich zainteresowanych procesem jej powstawania zachęcam do śledzenia tego tematu.

Mam szczerą nadzieję, że jest to odpowiednie miejsce żeby podzielić się tego typu twórczością :).
Użytkownik

Re: The Eye - moja własna gra

przez Hans » 04 gru 2014 23:55

Zapowiada się ciekawie, to taka typowa platformówka prawda? Czekam na lepsze grafiki, póki co jest ok. W końcu Flappy Bird było prostą grą, a jaką popularność zyskała :)
Hans

przez Magik » 05 gru 2014 12:44

Podoba mi się pomysł z patrzącym na nas okiem smoka.
Magik

przez tsg » 06 gru 2014 23:02

Magik napisał(a):Podoba mi się pomysł z patrzącym na nas okiem smoka.

Hans napisał(a):Zapowiada się ciekawie, to taka typowa platformówka prawda? Czekam na lepsze grafiki, póki co jest ok. W końcu Flappy Bird było prostą grą, a jaką popularność zyskała :)

Cieszę się, że się podoba. Będzie to typowa, prosta gra zręcznościowa. Być może kolejny gif lepiej przedstawi rozgrywkę.

Dodaliśmy tytułowe "oko", pasek złości smoka oraz możliwość ukrywania się.

Oko otwiera się gdy pasek złości smoka się zapełni, gracz musi się ukrywać aby nie obudzić smoka.

Obrazek

Prawdopodobnie jutro przedstawię Wam profesjonalne grafiki.
Użytkownik

przez Ykk » 06 gru 2014 23:44

W takim razie czekamy na grafiki, mam nadzieję, że w grę będzie wpleciona jakaś fajna historyjka :)
Ykk

przez tsg » 07 gru 2014 19:18

Tak jak obiecałem - przedstawiam profesjonalne grafiki tytułowego "oka". Jak Wam się podobają?

Obrazek
Użytkownik

przez Karl » 08 gru 2014 11:06

Mroczne, ale fajne :) Jesteście pewni, że gra może się pojawić 14 grudnia? Termin dość krótki, a Wy dopiero grafiki robicie...
Karl

przez tsg » 08 gru 2014 18:56

Niestety, nie wyrobimy się na 13, dlatego przenieśliśmy premierę na 20 grudnia i jest to już ostateczny termin.

Zrobiliśmy animację oka, jak się podoba?

Obrazek
Użytkownik

przez Hans » 09 gru 2014 00:05

Dla mnie super to wygląda!
Hans

przez tsg » 09 gru 2014 18:22

Witam!

Stworzyłem fanpage na fb: https://www.facebook.com/pages/The-Eye- ... 2761680713

Jeśli chcielibyście lekko wesprzeć projekt, proszę o ‘lajkowanie’ i udostępnianie :).
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona