Samsung Galaxy S III - pierwsze wrażenia po prezentacji

Samsung Galaxy S III - pierwsze wrażenia po prezentacji

przez Golas » 04 maja 2012 12:39

Oficjalna prezentacja już za nami, SGS3 pojawi się w sklepach pod koniec maja - jakie są Wasze opinie na temat Galaxy S III? Wiem, że jest jeszcze wcześnie na tego typu dywagacje, ale chciałbym mimo wszystko wiedzieć, co o tym sądzicie. Mnie osobiście design przypadł do gustu i chociaż zastosowano tu plastiki to według mnie jest to zaletą. Plastik jest dużo lżejszy niż metal, zresztą plastiki w S III są czymś specjalnie utwardzane, przez co ciężko je będzie zarysować.

Co do sprzętu - to nie ma co płakać, że jest tu PenTile w ekranie. Różnicy w ekranie 720p nie zauważymy - chyba, że przy powiększeniu x300. Swoją drogą, AMOLED jest dużo bardziej energooszczędny, niż np. SLCD w HTC One X. Odnośnie chipu Exynos Quad nie ma co się chyba wypowiadać, gdyż bije on na głowę całą swoją konkurencję w benchmarkach.
Golas

Re: Samsung Galaxy S III - pierwsze wrażenia po prezentacji

przez Pyrtolotolo » 04 maja 2012 19:25

Ja tam jestem zadowolony, S III może i nie "urywa jaj" ale i tak w tej chwili jest według mnie najlepszym smartfonem na rynku. Zastanawiałem się nad kupnem Galaxy Note - jednak ten wydaje mi się zbyt wielki, więc S III będzie idealny. Mam nadzieję, że wsadzili tam dobrą kamerkę bo na solidnych fotkach akurat zależy mi mocno. No i nareszcie jest trójkolorowa dioda informująca o zdarzeniach - tego mi brakowało w serii Galaxy. Czekam teraz aż pojawi się w sklepach i cena spadnie poniżej 2 tysi - wtedy go biorę :ugeek:
Zaawansowany

Re: Samsung Galaxy S III - pierwsze wrażenia po prezentacji

przez Vini » 05 maja 2012 21:27

Mnie się design nie za bardzo podoba, chociaż nie mam nic złego do powiedzenia odnośnie materiałów użytych do produkcji. Ekran jest przepiękny a ktoś, kto narzeka na PenTile i brak rozdzielczości 1080p nie wie co mówi. Po pierwsze, w tego typu ekranach o wielkości poniżej 5-cali - rozdziałka większa niż 720p nie ma sensu. Odnośnie PenTile - tylko Geek z mikroskopem będzie oglądał różnice między RGB a RGBG, więc po jakie licho się tym przejmować. Ja żałuję, że SGS3 nie ma za to 2GB RAM - tego nigdy za wiele. Ciekawe też, ile sobie zażyczą u nas za wersję 64GB i czy w ogóle będzie taka w Polsce dostępna?
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!