Galaxy Mini 2 - dostanie Jelly Bean'a?

Galaxy Mini 2 - dostanie Jelly Bean'a?

przez snuffmajster » 10 sty 2013 18:24

Witam:)

Kupiłem dziś okazyjnie (na allegro) Galaxy Mini 2. Nowy, nieuruchamiany, odebrany z salonu Plusa 05.01.2013 za 420zł (szukałem ofert z mojego miasta i dorwałem, 2h po kup teraz miałem go w rękach). Co sądzicie? Warto było?

I teraz przechodzę do sedna - wyczytałem, że Ruski w przypadku tego modelu dostali aktualizację do JB pod koniec ubiegłego roku. W Polsce też jest przewidywana aktualizacja? Czytałem gdzieś, że Samsung ma go na swojej liście.

Z góry dzięki za odpowiedź:)

A miniacza polecam! :)
Zaawansowany

Re: Galaxy Mini 2 - dostanie Jelly Bean'a?

przez Vini » 10 sty 2013 20:19

Witaj!

mini 2 faktycznie powinien dostać aktualizację do Jelly Bean, było o tym nawet info na naszym portalu. Skoro piszesz, że znalazłeś gdzieś info, że ruskie już dostali JB - to nie widzę powodu, dla którego reszta świata miałaby nie dostać. Podejrzewam, że sprawa w ciągu miesiąca lub dwóch się rozstrzygnie.

Co do Twojego zakupu, to myślę, że to była dobra oferta i fajnie, że z niej skorzystałeś. Mam nadzieję, że smartfonik przypasi i kiedyś zdecydujesz się na coś mocniejszego :D
Ekspert

przez snuffmajster » 10 sty 2013 20:56

Zapiernicza elegancko ;) Jak będę miał kasę to może na HTC One S lub SGS II się skuszę ;)
Zaawansowany

przez Seba » 21 sty 2013 22:42

Czy już wiadomo kiedy oficjalnie mini 2 dostanie tą aktualizację ??? I mam pytanie odnośnie JB. Mam nabity licznik flashowań i chciałem
Się spytać czy będę mógł jakoś zaktualizować ???
Z góry dzięki za odpowiedź. :)
Seba

przez Vini » 21 sty 2013 22:53

Jedyne i ostatnie info nt. aktualizacji mini 2 do JB było podane w linku kilka postów wyżej. Póki co nic więcej nie wiadomo. Równie dobrze Samsung może stwierdzić, że się wycofuje bo czegoś tam nie może zrobić - ale na to nic nie poradzimy.

Licznik flashowań kasuje się wgrywając przez CWM jakiś specjalny pliczek (przynajmniej tak w Note się robi). Zresztą, na Google Play jest też aplikacja "Triangle Away", która resetuje licznik, ale nie wiem, czy jest z mini kompatybilna.

Co do Twojego pytania odnośnie aktualizowania - to we wszystkich poradnikach mówią, że jeśli chce się wrócić do oryginalnego softu, trzeba najpierw zresetować licznik flashowań. Możesz spróbować wgrać z powrotem stockowy ROM i potem oficjalnym kanałem zaktualizować soft - a nóż się uda.
Ekspert

przez Seba » 21 sty 2013 23:18

Od razu napiszę. Triangle nawet nie chce mi zainstalować. Stockowy rom to chodzi o niebrandowany ??? Próbowałem brand firmowy z plusa co był na początku i niebrandowany samsunga i nic... Nadal licznik nabity... Co zrobić ??? A odinem nie będę mógł wgrać ??? :(
Seba

przez Pyrto » 22 sty 2013 08:26

Do zainstalowania Trinagle musisz mieć zrootowany telefon, a jak masz i i tak nie chce instalować, to kupa. Stockowy ROM to po prostu określenie fabrycznego, oryginalnego i niemodyfikowanego firmware. Samo zainstalowanie takiego ROMu nie wyzeruje Ci licznika.

Inne smartfony Samsunga zeruje się przy pomocy specjalnego pliczku, niestety szukałem takowego trochę po sieci i nie znalazłem, więc nie wiem, czy uda Ci się wyzerować.
Zaawansowany

przez Seba » 22 sty 2013 08:46

Gdzieś na forum pisali,że muszę wgrać stocka z wgotowanym rootem i nie mogę go znaleźć. Podobno potem jakoś reset się robi... Miałem na początku brand plusa i mam kopię tego na komputerze w kiesie...
Seba

przez Gladerxans » 22 sty 2013 09:17

Poszperałem trochę na ten temat i wszystko się wyjaśniło. Tak jak mówisz Seba, trójkąt można usunąć wgrywając stocka bez CWM i innych bajerów - tzn. flashujejsz go stockiem przez Odina i powinien zniknąć. Niestety... nie da się wyzerować licznika, bo samo usunięcie trójkąta nie oznacza, że licznik się wyzerował. Z tego co wiem, to nie ma dla tego modelu w tej chwili sposobu, na wyzerowanie licznika, także na gwarancję raczej go nie oddawaj (no chyba że będzie tak uwalony, iż nie da się nawet płyty głównej odczytać).
Gladerxans

przez Seba » 22 sty 2013 09:30

To po co robiłem kopię kiesem wszystkich ustawień w fabrycznym stanie jeszcze ???
Kurde... Ale da się tego JB wgrać Odinem
chociaż ??? A triangle wyczytałem, że chodzi
Z modelami, które mają JB... Więc chyba jest odp co do triangle.

Podałby ktoś linka do stockowego romu do miniacza 2, bo nie mogę znaleźć ???? :( Info mam tylko takie,że jest to wersja S6500DXXLD3 :(
Seba

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona