Dual SIM w Galaxy Note II i Galaxy S III - czy to możliwe?

Dual SIM w Galaxy Note II i Galaxy S III - czy to możliwe?

przez Pretty Wild » 04 mar 2013 10:51

Witajcie,

wiem, że w Polsce Samsung sprzedaje obydwa te smartfony w wersjach z obsługą tylko jednego SIM. Powiedzcie mi proszę, czy jest jakiś sposób, żeby takie urządzenie przerobić tak, aby dało się korzystać z Dual SIM? Bardzo mi na tym zależy, bo mam dwie karty - jedną do dzwonienia a drugą do korzystania z internetu. Chciałbym mieć możliwość korzystania z nich na swoim smartfonie, bez potrzeby każdorazowego otwierania obudowy i wymieniania SIM.
Pretty Wild

Re: Dual SIM w Galaxy Note II i Galaxy S III - czy to możliw

przez Vini » 04 mar 2013 19:17

Jasne, że to możliwe. Wystarczy, że dokupisz do tych urządzeń odpowiedni adapter na dual SIM. Wygląda to trochę, jak kawałek elektronicznej tasiemki, na jednej stronie zakończonej stykami (wkłada się to w normalny slot karty, pod kartę SIM), a po drugiej stronie taśmy mamy slot na dodatkową SIM. Po odpowiednim zainstalowaniu w manu telefonu powinien pojawić się nam dodatkowy program, dual SIM - to w nim przełączamy SIM 1 i SIM 2 między sobą. Niestety w takim przypadku nie jest możliwe zrobienie z telefonu tzw. dual SIM standby, więc w zależności od tego, którą kartę aktualnie sobie włączymy - z tej będziemy korzystać. Jeśli w menu zaktywowaliśmy SIM 1, to SIM 2 jest nieaktywne i na odwrót. Rozwiązanie idealne dla Twoich potrzeb, jak chcesz czasami pokorzystać z normalnego neta, a innym razem podzwonić.

Ja kupiłem taki adapter na eBay, za jakieś 25 zł (w Polsce ciężko znaleźć w cenie poniżej 100 zł).
Ekspert

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!