Samsung Galaxy Nexus - problem ?

Samsung Galaxy Nexus - problem ?

przez Nikoś » 19 kwi 2013 14:10

Witam.
Dwa dni temu dostałem swojego wymarzonego smartfona samsunga galaxy nexus. Jako że jest to mój pierwszy i nie znam zachowań i dziwności powszechnie znanych nam urządzeń, piszę bo mam kilka pytań.
1. Czy to normalne że mój smartfon grzeje się nie w okolicach baterii tylko po lewej stronie aparatu ? ( może to jakaś usterka/wada ?)
2. Czy powinienem w jakiś sposób formatować baterię ?
3. Jeśli gram na tel. przez godzine, słucham muzyki przez dwie, i przeglądam internet przez (załóżmy) pół to czy normalną rzeczą jest ładowanie tel. codziennie ?
Moje obawy dotyczą głównie baterii i tego w jaki sposób ona funkcjonuje (tzn. martwi mnie jej czas pracy), oraz tego dziwnego nagrzewania się.
Nikoś

Re: Samsung Galaxy Nexus - problem ?

przez Vini » 19 kwi 2013 15:14

Witaj na forum!

1. Smartfony, szczególnie poddane jakiemuś obciążeniu (np. odpalenie gry, puszczenie filmu) mogą się grzać w jakimś miejscu najczęściej tam, gdzie umieszczono jego procesor. Jeśli Nexus podczas "grzania" nie restartuje się i wszystko śmiga, to olej to.

2. Nie, współczesnych baterii nie trzeba formować (formatowanie to błędne określenie :D ). Formowało się baterie dawno temu, kiedy były one jeszcze wykonane w starej technologii. Miało to zapobiec tzw. efektowi pamięciowemu, bo jak byśmy np. naładowali baterię do połowy, mogłaby "zapamiętać" ten stan jako maksymalną pojemność i miałaby de facto połowę swojej nominalnej pojemności. Także nie musisz formować akumulatorka w swoim Nexusie.

3. To raczej normalne, większość smartfonów przy takim używaniu (szczególnie dużo ciągną gry), będzie trzeba ładować codziennie. Gorzej by było, gdyby urządzonko np. podczas stanu czuwania zjadało mocno baterię, ale Twój egzemplarz wydaje się być ok :D
Ekspert

Re: Samsung Galaxy Nexus - problem ?

przez Nikoś » 19 kwi 2013 22:46

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Bardzo mnie to uspokoiło bo myślałem że dostałem jakiś wadliwy egzemplarz, ale jeśli takie sytuacje są normalne no to się CIESZE :DD Jeszcze raz dzięki za pomoc ;D
Nikoś

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!