Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

przez Sumier » 21 maja 2013 20:19

Witam, zakupiłem samsunga galaxy s2 z komisu. Stan bardzo dobry i w ogóle zadowolony jestem. WiFi w moim domu działa sprawnie. U kolegi na jego WiFi też mi pięknie śmiga. Problem tkwi w tym, że na niektórych sieciach po "połączeniu" wyskakuje mi błąd autoryzacji. Szukałem o tym problemie i znalazłem, że np. złe hasło. Mit obalony, ponieważ kolega stał koło mnie z Samsungiem Gio i na tym samym haśle zdołał połączyć się do szkolnego WiFi, a ja nie. Czasem nawet nie mogę się połączyć do WiFi bez hasła, właśnie przez ten błąd, więc na pewno problem nie tkwi w haśle. Bardzo proszę o pomoc.
Nowy

Re: Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

przez Karl » 21 maja 2013 20:40

Witaj,

a próbowałeś aktualizować firmware smartfona do najnowszej wersji? Możliwe, że masz jakąś starą wersję, a Samsung w nowszej poprawił trapiący Cię problem.
Karl

przez Sumier » 21 maja 2013 21:09

Nie do końca rozumiem, firmware? Czy mógłbyś wyjaśnić? :p
Nowy

przez Karl » 21 maja 2013 21:31

Jak masz odblokowany ekran, to wchodzisz w ustawiania, a potem w informacje o telefonie i tam powinieneś mieć opcję sprawdzenia aktualizacji. Oczywiście musisz być w trakcie tego podłączony do internetu :D
Karl

przez Gość » 22 maja 2013 06:21

Zaaktualizowałem, no nic. Zobaczymy czy zadziała ;P, jak ktoś ma inny pomysł to niech napisze ;).
Gość

przez Karl » 22 maja 2013 16:08

Powiedz najpierw czy działa czy nie, to będziemy może dalej kombinować.
Karl

przez Sumier » 23 maja 2013 06:13

W mojej szkole na razie działa, a w innej, tam gdzie jest ten problem to muszę poczekać do niedzieli, bo wtedy tam pojadę. Z góry dzięki za pomoc. Odezwę się z niedziele.
Nowy

przez gosc » 10 sie 2013 10:44

Ahoj
W internecie można znaleźć ten problem. Nie widziałem rozwiązania, ale wychodzi na to, że to wina Androida 4. Po aktualizacji nie łączy sie do niektórych AP. Sieć jet otwarta, bez hasła, bez filtrowania MAC adresu itp. a komórka nadal pokazuje błąd autoryzacji. Po prostu z niektórymi AP nie wspołpracuje ta konkretna wersja Androida mimo, że standard Wi-Fi jest wszędzie taki sam. Może wgranie innej wersji androdia pomoże ?
gosc

przez Kompadre » 17 lis 2013 16:41

Witam

Ktoś może zna już rozwiązanie opisywanego problemu ... otrzymałem 3 smartfony z czego Samsung Galxy oraz Sony Xperia nie mogą uzyskać IP z domowej sieci. Podjęte próby zmiany ustawień rutera (od sieci otwartej do zabezpieczonej) oraz sposobu realizacji WiFi (mixed, B, G - niestety brak n - ruter wiekowy linksys cisco wag200g) nie pomagają. Dodam że inne urządzenia np tel LG Swit , laptopy, tablety śmigają bezproblemowo.

Aktualizacja softa na telefonie też nie dała rezultatu - wykrywają sieć (widzą różnice w zabezpieczeniach) zapisują do ustawień bez możliwości uzyskania adresu IP, czasem pojawia się informacja błąd autoryzacji połączenia.

Na ruterach z obsługą "n" telefony śmigają aż miło...

Początkowo myślałem że problem jest braku obsługi "n" przez ruter ... ale inne urządzenia w standardzie 802.11 b/g/n pracują poprawnie

Jeśli ktoś zna rozwiązanie proszę się podzielić
Kompadre

przez Geek » 17 lis 2013 22:46

Witaj Kompadre,

problem o którym piszesz jest dość szeroko opisywany na androidowych forach. Rozwiązań jest kilka, niestety nie wszystkie działają i nie każdy może je wykonać. Pierwszy polega na przypisaniu statycznego IP w routerze, drugi jest prostszy i polega na jednoczesnym zresetowaniu routera i smartfona - po tej akcji IP powinien się ustawić. Ostatni niestety wymaga w smartfonie roota, więc nie będę go tu opisywać.
Geek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona