Strona 1 z 2

Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

PostNapisane: 21 maja 2013 20:19
przez Sumier
Witam, zakupiłem samsunga galaxy s2 z komisu. Stan bardzo dobry i w ogóle zadowolony jestem. WiFi w moim domu działa sprawnie. U kolegi na jego WiFi też mi pięknie śmiga. Problem tkwi w tym, że na niektórych sieciach po "połączeniu" wyskakuje mi błąd autoryzacji. Szukałem o tym problemie i znalazłem, że np. złe hasło. Mit obalony, ponieważ kolega stał koło mnie z Samsungiem Gio i na tym samym haśle zdołał połączyć się do szkolnego WiFi, a ja nie. Czasem nawet nie mogę się połączyć do WiFi bez hasła, właśnie przez ten błąd, więc na pewno problem nie tkwi w haśle. Bardzo proszę o pomoc.

Re: Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

PostNapisane: 21 maja 2013 20:40
przez Karl
Witaj,

a próbowałeś aktualizować firmware smartfona do najnowszej wersji? Możliwe, że masz jakąś starą wersję, a Samsung w nowszej poprawił trapiący Cię problem.

Re: Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

PostNapisane: 21 maja 2013 21:09
przez Sumier
Nie do końca rozumiem, firmware? Czy mógłbyś wyjaśnić? :p

Re: Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

PostNapisane: 21 maja 2013 21:31
przez Karl
Jak masz odblokowany ekran, to wchodzisz w ustawiania, a potem w informacje o telefonie i tam powinieneś mieć opcję sprawdzenia aktualizacji. Oczywiście musisz być w trakcie tego podłączony do internetu :D

Re: Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

PostNapisane: 22 maja 2013 06:21
przez Gość
Zaaktualizowałem, no nic. Zobaczymy czy zadziała ;P, jak ktoś ma inny pomysł to niech napisze ;).

Re: Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

PostNapisane: 22 maja 2013 16:08
przez Karl
Powiedz najpierw czy działa czy nie, to będziemy może dalej kombinować.

Re: Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

PostNapisane: 23 maja 2013 06:13
przez Sumier
W mojej szkole na razie działa, a w innej, tam gdzie jest ten problem to muszę poczekać do niedzieli, bo wtedy tam pojadę. Z góry dzięki za pomoc. Odezwę się z niedziele.

Re: Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

PostNapisane: 10 sie 2013 10:44
przez gosc
Ahoj
W internecie można znaleźć ten problem. Nie widziałem rozwiązania, ale wychodzi na to, że to wina Androida 4. Po aktualizacji nie łączy sie do niektórych AP. Sieć jet otwarta, bez hasła, bez filtrowania MAC adresu itp. a komórka nadal pokazuje błąd autoryzacji. Po prostu z niektórymi AP nie wspołpracuje ta konkretna wersja Androida mimo, że standard Wi-Fi jest wszędzie taki sam. Może wgranie innej wersji androdia pomoże ?

Re: Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

PostNapisane: 17 lis 2013 16:41
przez Kompadre
Witam

Ktoś może zna już rozwiązanie opisywanego problemu ... otrzymałem 3 smartfony z czego Samsung Galxy oraz Sony Xperia nie mogą uzyskać IP z domowej sieci. Podjęte próby zmiany ustawień rutera (od sieci otwartej do zabezpieczonej) oraz sposobu realizacji WiFi (mixed, B, G - niestety brak n - ruter wiekowy linksys cisco wag200g) nie pomagają. Dodam że inne urządzenia np tel LG Swit , laptopy, tablety śmigają bezproblemowo.

Aktualizacja softa na telefonie też nie dała rezultatu - wykrywają sieć (widzą różnice w zabezpieczeniach) zapisują do ustawień bez możliwości uzyskania adresu IP, czasem pojawia się informacja błąd autoryzacji połączenia.

Na ruterach z obsługą "n" telefony śmigają aż miło...

Początkowo myślałem że problem jest braku obsługi "n" przez ruter ... ale inne urządzenia w standardzie 802.11 b/g/n pracują poprawnie

Jeśli ktoś zna rozwiązanie proszę się podzielić

Re: Samsung Galaxy s2 problem z WiFi

PostNapisane: 17 lis 2013 22:46
przez Geek
Witaj Kompadre,

problem o którym piszesz jest dość szeroko opisywany na androidowych forach. Rozwiązań jest kilka, niestety nie wszystkie działają i nie każdy może je wykonać. Pierwszy polega na przypisaniu statycznego IP w routerze, drugi jest prostszy i polega na jednoczesnym zresetowaniu routera i smartfona - po tej akcji IP powinien się ustawić. Ostatni niestety wymaga w smartfonie roota, więc nie będę go tu opisywać.