Strona 1 z 1

niezarejestrowano w sieci-samsung galaxy young s6310

PostNapisane: 12 sie 2013 13:23
przez pokerface
hej, mam samasunga galaxy young s6310 kupiony w salonie PLUSa, karta sim z orange. Kilka razy dziennie przy próbie wykonania połączenia wyświetla mi się komunikat 'niezarejestrowano w sieci', pomimo widocznych dwóch, trzech kresek zasięgu. nic nie pomaga, jedynie ponowne uruchomienie urządzenia. jest to bardzo uciążliwe, jak rozwiązać ten problem-pomóżcie...:(

Re: niezarejestrowano w sieci-samsung galaxy young s6310

PostNapisane: 12 sie 2013 14:05
przez Pantsless
Hejka,

powodów może być kilka, przede wszystkim sprawdź, czy problem pojawia się jak korzystasz z innej karty SIM, jeśli nie to może być wina karty SIM albo operator akurat w Twojej okolicy prowadzi jakieś prace na nadajnikach.

Sprawdź też, czy przypadkiem nie masz dostępnych jakiś aktualizacji systemowych, które mogą rozwiązać problem.

Najprostszą rzeczą, którą możesz zrobić jest... przeczyszczenie styków karty i smartfona. Wyłącz telefon, wyciągnij baterię i kartę SIM, weź wacik do czyszczenia uszu, nasącz go delikatnie spirytusem salicylowym (pewnie masz w apteczce) ale tak, żeby z niego nie kapało - i trochę powycieraj złote styki karty SIM. Możesz też trochę powycierać te złote piny łączące telefon z kartą.

Re: niezarejestrowano w sieci-samsung galaxy young s6310

PostNapisane: 14 sie 2013 07:22
przez pokerface
niestety nie pomogło takie przeczyszczenie, macie jeszcze jakiś pomysły?

Re: niezarejestrowano w sieci-samsung galaxy young s6310

PostNapisane: 14 sie 2013 10:06
przez Karl
A zrobiłeś to co polecał Pantsless, czyli sprawdziłeś inne karty SIM, albo czy nie masz dostępnych aktualizacji firmware?