Problem z HTC One V - żółte plamy

Problem z HTC One V - żółte plamy

przez snuffmajster » 05 wrz 2013 18:29

Witam

Jestem od wczoraj posiadaczem HTC One V z pierwszej serii produkcyjnej (najprawdopodobniej) - kupiony w czerwcu 2012 przez poprzedniego właściciela.

Dziś zauważyłem, że na białym tle w niektórych miejscach widać żółtą poświatę. Jak dam go do serwisu to naprawiają czy wymieniają cały telefon? Podobno HTC przyznał się do tego problemu. Widać też drobniutkie martwe piksele (gdzieniegdzie). HTC jest odbrandowany (ale pochodzi z Playa). Brandować czy zanieść go tak jak jest? Może się to powiększać (plamy, piksele)?

Z góry dziękuję za pomoc !
Zaawansowany

Re: Problem z HTC One V - żółte plamy

przez Vini » 05 wrz 2013 19:04

Witaj,

jasne, że może się pogorszyć - więcej martwych pikseli może w każdej chwili powstać. Czasami jest tak, że pojawienie się pierwszych zwiastuje "wykwit" kolejnych, ale nie zawsze. Co do żółtej poświaty, to reklamuj ale radzę zainstalować oryginalny soft, bo możesz skończyć z nienaprawionym sprzętem i unieważnioną gwarancją - to kolejny powód do przywalenia się przez serwisantów, że sprzęt się zapsuł z Twojej winy.
Ekspert

przez snuffmajster » 05 wrz 2013 19:06

Podobno może być tak, że wymienią fona. Wierzyć w to? (widać że nie było nim rzucane czy coś - ideał)

Sprzedający nie powiedział o tym...
Zaawansowany

przez Karl » 05 wrz 2013 21:23

To zależy, co tam sobie w serwisie ustalą - być może wymienią ekran albo płytę główną, to od nich zależy. Pewnie byś chciał wymianę, bo w sumie byś dostał nowy smartfon, ale to dla serwisu ostateczność.
Karl

przez snuffmajster » 06 wrz 2013 15:05

Mój egzemplarz ma kilka drobnych rysek z tyłu - ogólnie ideał. Widać, że nie był rzucany czy topiony
Zaawansowany

przez Pyrtolotolo » 06 wrz 2013 15:26

Oddaj koniecznie do serwisu i wgraj przedtem oryginalny ROM, na wszelki wypadek.
Zaawansowany

przez snuffmajster » 07 wrz 2013 12:06

Tylkoo jest problem... Nie mogę go znaleźć na necie :( Odblokowany bootloader czyli najlepiej CAŁY soft wgrać od nowa...
Zaawansowany

przez snuffmajster » 07 wrz 2013 14:48

A czy przypadkiem HTC nie unieważnia gwarancji po odblokowaniu bootloadera? Czytałem, że jest to rejestrowane (musisz dostać od nich kod czy coś aby odblokować - mogę się mylić).
Zaawansowany

przez snuffmajster » 07 wrz 2013 18:53

Mój One V został odblokowany przez HTCDev... Bye bye gwarancja :( Z tego co wiem zostawia to ślad (otrzymuje się od HTC pliczek do ściągnięcia blokady bootloadera). Temat więc do zamknięcia i 500 zł w kosz :( Mam nadzieję, że nie padnie wyświetlacz :(
Zaawansowany

przez Karl » 07 wrz 2013 19:22

No dokładnie, jak odblokowany masz bootloader to lipa, bo oni ostrzegają przy odblokowywaniu, że tracisz gwarancję. Jak masz żółtą poświatę na całym ekranie to można to jeszcze skorygować różnego rodzaju programami, jak miejscowo to trochę gorzej.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona