Dziwne zachowanie Lg l5 pomocy

Dziwne zachowanie Lg l5 pomocy

przez Erekin » 06 wrz 2013 14:43

Witam juz pisałem wczesniej ze chce kupic smartfony na raty i bez : ) kupie nie długo nexusa lecz dopiero za 2-3 miesiące niestety Bo ... nie musze sie tłumaczyć : ) a więc narazie posiadam Lg l5 i cos dziwnego sie z nim zaczeło dziać.. już wyjasniam.. Ja nałogowo słucham muzyki kiedy i gdzie tylko sie da : ) więc raz gdy sie kompałem połozyłem telefon na takiej półce ponad 2 metry nad ziemią i nagle mi spadł nie wiem jak dośc mocno był zalany rozleciał sie więc woda była wszędzie Dosłownie.. ale gdy go włączyłem działał.. lecz.. Zaczął sam sie ładować.. bez ładowarki :shock: po 1 godz z 12% bateri było 70% a rano gdy sie obudziłem 100% ale co najdziwniejsze chciałem sprawdzić czy to tylko na obrazku czy rzeczywiste więc na następną noc nie ruszałem go nic nie robiłem więc nie powinien sie rozładować : ) a więc włączyłem na całą noc film na maksymalnym podswietlenie + bluututh xD + wifi + włączyłem kilka gier w tlee a więc nawet ze 100% powinien sie rozładować od 21.00 do 7.00 rano : )a tu rano 100 % mija 3 dzien od zdażenia i nadal mam 100% przy grach w tle i blutuch i wifi... Czy mam płakać czy sie cieszyć xD ?
Erekin

Re: Dziwne zachowanie Lg l5 pomocy

przez Marvi » 06 wrz 2013 15:22

Witaj,

może udało Ci się przypadkiem wynaleźć perpetuum mobile? :D A tak na poważnie to przez zalanie albo jest jakieś zwarcie na module zasilania, albo moduł zasilania całkowicie padł i myśli, że smartfon jest ładowany. Urządzenie dysponuje własnymi mechanizmami, które zabezpieczają akumulator przed całkowitym wyładowaniem (bo to zmniejsza jego żywotność), więc może one teraz też przestały działać, dlatego smartfon pracuje tak długo. Nie masz się czym cieszyć bo albo padnie Ci bateria albo smartfon wyzionie ducha, albo nie będziesz mógł go potem ładować itp.

Podstawowym błędem jakim zrobiłeś było włączenie smartfona zaraz po zalaniu. Wtedy wyłącza się zalane urządzenie, wyciąga baterię i zostawia na jakiś tydzień w temperaturze pokojowej do wyschnięcia. Nie wiem, jak teraz się Twój smartfon będzie zachowywać, ale obawiam się, że serwis będzie niezbędny.
Marvi

przez Erekin » 06 wrz 2013 15:35

Marvi a moze nie bedzie konieczna wizyta w serwisie ?
Erekin

przez Marvi » 06 wrz 2013 19:00

Opcja jest tak naprawdę prosta - jak smartfon stanie się nieużywalny to będziesz go musiał zanieść do serwisu, ale z tego co mówisz według mnie stanie się tak prędzej czy później :x
Marvi

przez Erekin » 07 wrz 2013 19:17

Dziś bateria wróciła do stanu normalnego zaczeła sie rozładowywać i naładowałem przez noc i dzis przez cały dzień działął normalnie nic sie nie działo a bateria schodziła tak jak wczesniej : ) ale szybciej sie ładuje.
Erekin

przez Magda » 13 cze 2015 08:32

Witam.

Upadł mi telefon na kamienne kostki brukowe i w zasadzie odpadła tylko klapa i może kilka rys nic wielkiego ale po tym zdarzeniu bateria w ogóle nie trzyma rozładowuje się w przeciągu nocy o 7 rano już nie działa mimo że naładowany był tel w 100% ( wszystkie aplikacje typu wi-fi są wyłączone ) o co może chodzić? Zawsze bateria działała bez zarzutu :( Proszę o pomoc.
Magda

przez Karl » 13 cze 2015 10:35

Magda napisał(a):Witam.

Upadł mi telefon na kamienne kostki brukowe i w zasadzie odpadła tylko klapa i może kilka rys nic wielkiego ale po tym zdarzeniu bateria w ogóle nie trzyma rozładowuje się w przeciągu nocy o 7 rano już nie działa mimo że naładowany był tel w 100% ( wszystkie aplikacje typu wi-fi są wyłączone ) o co może chodzić? Zawsze bateria działała bez zarzutu :( Proszę o pomoc.

Możliwe, że jest jakieś zwarcie albo po prostu bateria oberwała mocno podczas upadku. Sprawdź, czy telefon się nie grzeje jak jest wyłączony - jeśli się grzeje, to znaczy, że najprawdopodobniej jest jakieś zwarcie. Można by spróbować wymienić baterię, jak nie pomoże to tylko serwis.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!