Galaxy S Advance - kilka problemów i pytań

Galaxy S Advance - kilka problemów i pytań

przez Darek » 07 wrz 2013 19:43

Witam
MAM advance i hm
To moj 1 smartfon do tej pory jechalem na SE K850i aparat zajeb. bateria 4 dni upadal spadal i zyje dalej
Kilka slow o ADVANCE
Wrocilem z wakacji i jest biegne otworzyc (Kupilem uzywany=(ktos zostawil u znajomego w lombardzie i nie odebral cena hmm super) = 20minut tyle pokazalo w tel bateria byla wyjeta lezal 2 msc zero uzywania ) i na 1 rzut oka zajeb.ale tylna klapka to z butelek pet chyba jak w wiekszosci nowych smartow ogladanych ale dalej wyswietlacz wypas kolorki wzorowe aparat juz wiem ze k850i to klasyk i advance moze pomarzyc o takich wyraznych zdjeciach ale ok jest przyzwoicie dobrze narazie tyle
Nie wiem jednak jak go teraz ladowac bo sa rozne opinie 12h czy nie 12h jak to jest ? Wiem nie ta epoka jak kiedys zeby formowac baterie ale moze i jest cos w tym to jak to sznowne grono tutaj zaleca ?
Jak sie troche pobawie dam znac
Pierwsze co to musze naladowac pobawic sie co to ma i dalej co z ta aktualizacje bo na tej czasem mi sie jakby hmmm zastanowil ale to juz teraz pod koniec jak bateria jesc wola
Czekam na odp poki co podlaczam ladoware i 12h zostawie chyba (Chyba ze ciekawosc wezmie gore i za jakies 2h w lapie wyladuje )
oczywiscie jakas folie i kondona na niego musze kupic i tu tez PROSZE Was o pomoc
Serdecznie pozdrawiam
( nasze gory sa.. wybayene a slovaki maja fajne sciezki )
Darek

Re: Wybór pomiędzy smartfonami Samsunga

przez Darek » 08 wrz 2013 12:31

No to tak
po ladowaniu od 21.00-8.00 i zabawie od 8.00 do 12.00h 40%bateri poszlo ale teraz do 13.15 juz 1%na czuwaniu z czego juz mowie 1 max 2 kreski zasiegu caly czas szuka i mieli zasieg mi sie w okolicy pogorszyl z kazdej seci (10 lat temu na max teraz ciezko zlapac )niestety zasieg lapie gorzej od staruszka SE k850i ale internet po wi-fi zapierdziela lepiej niz w lapku aparat jak pisalem jesli chodzi o dokladnosc zdjec w detale na zoomie nie powala ale jest ok i styknie
Mam prosbe wrzucam kilka fotek prosze o opinie czy to orginal czy podroba
Darek

Re: Galaxy S Advance - kilka problemów i pytań

przez Karl » 08 wrz 2013 20:15

Witaj,

według mnie to oryginał, przynajmniej soft ma z oryginalnego Advance wgrany. Co do baterii to nie ma czegoś takiego jak formowanie (czy też formatowanie), tego się już dzisiaj nie robi bo w smartfonach są nowoczesne akumulatory, które tego nie wymagają. Według mnie Twój Advance działa normalnie.
Karl

przez Darek » 10 wrz 2013 09:43

Witam
Dzis ladowalem ponownie i za kazdym ladowaniem o pol h bateria trzyma dluzej przy takim samym uzytkowaniu ale to szczegol
Wazniejsze ze zadzwonilem do samsunga PL I GOSC POWIEDZIAL ZE nie ma na chwile obecna aktualizcj do advance ale moge isc do servisu 1 lepszego i jezeli telefon jest na gwarancji to zrobia mi to za free do wersi 4....
na wolnym rynku jest aktualizacja i mozna ja sobie zrobic ale wtedy traci sie gwarancje wiec poki jest to do servisu i mozna walczyc
Pytanie moje jest takie a tak na powaznie to jakie sa kozysci z nowszego oprogramowania czy napewno jest lepiej i czy poznej mozna jakos wsadzic stare jak na poczatku czy jak to jest ?
Pozdrawiam i szkoda ze mnie tu przeniesli ale... Prosze o odp kogos kto sie na tym zna ja w te klocki jestem jescze slaby
Darek

przez Marvi » 10 wrz 2013 12:39

Wrócić do starszej wersji oczywiście można, ale będziesz musiał sam flashować smartfon co się wiąże z utratą gwarancji. Co do wersji 4.1, którą wgrają w serwisie - to nie słyszałem negatywnych opinii na jej temat od userów Advance. Z ace 2 były w tym względzie wielkie problemy, ale tutaj o takowych nie słyszałem.
Marvi

przez Darek » 22 wrz 2013 13:32

Witam
Powie mi ktos czemu na wylaczonym telefonie nie dziala budzik ? co to za fanaberja to co mam go nie wylaczac tylko od gniazdka odpinac jak z domu wychodze bateria to totalna porażka 1 dzien kilka rozmow troche netu i tyle
Darek

przez Karl » 22 wrz 2013 20:54

Hej,

Darku no niestety tak to jest ze smartfonami, że jak wyłączysz to alarm się nie włączy :( Postaraj się następnym razem podłączyć smartfon do ładowarki albo mieć chociaż trochę energii w baterii.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!