Problem z aktualizacją w LG L9

Problem z aktualizacją w LG L9

przez Kamil » 11 wrz 2013 19:44

Witam, jakiś czas temu pisałem na forum w celu pomocy w wyborze telefonu. Jak widać w temacie zdecydowałem się na lg swift L9, niestety po 3 dniach od zakupu nie moge zrobić aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania :/ I tu pojawia się moje pytanie dlaczego i co z tym zrobić?

Dokładnie problem polega na tym że wyskakuje aktualizacja, wciskam pobierz i od razu błąd "nie można pobrać błąd serwera" próbowałem już na wielu sieciach wifi i nic. warto dodać że po za tym wszystko w telefonie działa świetnie, aplikacje z google play normalnie się ściągają i aktualizują.

Rozważam oddanie telefonu na gwarancje.

Proszę o pomoc.
Kamil

Re: Problem z aktualizacją w LG L9

przez Karl » 11 wrz 2013 20:53

Witaj,

a próbowałeś może przed aktualizacją przywrócić ustawienia fabryczne? Być może coś się gdzieś namieszało i takie coś pomoże. Jak nie pomoże to napisz.
Karl

przez Kamil » 15 wrz 2013 16:58

Aktualizacja już się zrobiła... lecz nie mogę przenosić większych ani w ogóle żadnych aplikacji na kartę pamięci mimo iż jest to możliwe...

Problem polega na tym że gdy wciskam na aplikacje zajmującą np: 1 giga "przenieś na kartę sd" to przenosi, ale z telefonu to folderu w telefonie "karta pamięci" no jakaś totalna paranoja, i czy tak czy tak apka zajmuje pamięć telefonu :/ próbowałem ręcznie przenosić pliki daty do android data czy obb ale wtedy apka nie odpala się w ogóle...

Czy da się coś z tym zrobić? Czy mogę jedynie mieć nadzieje że następna aktualizacja producenta to poprawi?
Kamil

przez Ykk » 16 wrz 2013 07:19

Brzmi jak błąd w firmware producenta, robiłeś reset fabryczny po aktualizacji? Spróbuj jeszcze ściągnąć z Google Play aplikację Apps 2 SD (Move app 2 sd), ona służy do przenoszenia appek na kartę - może za jej pomocą coś się da w tej kwestii zrobić.
Ykk

przez Kamil » 03 paź 2013 19:17

Wszystko jest jakieś popieprzone w tym telefonie, a ta Apka co mówiłeś, wyświetla mi że na tym urządzeniu nie można przenosić aplikacji na karte wogóle... paranoja, gdybym wiedział w ogóle bym go nie kupił, mam nadzieje że będzie nie długo jakaś aktualizacja która to poprawi, bo na razie z telefonu nie korzysta się przyjemnie a tylko psuje nerwy.

Proszę o więcej opinii od użytkowników korzystających z tego właśnie telefonu, napiszcie czy też macie takie problemy i czy też aktualizacja wcale nie przyniosła nic co mogło by działać... :/

Ps: W galerii miałem dwa takie same albumy ze zdjęciami również takimi samymi, z tym że jeden był na karcie pamięci a drugi na telefonie. Gdy usunełem album z telefonu, znikneły również zdjęcia z folderu na karcie... I powiedzcie mi że to nie jest irytujące :/ Te i wiele innych problemów sprawia że mam ochote czasem wyrzucić ten telefon za okno.
Kamil

przez Ykk » 03 paź 2013 21:10

Szkoda, że masz jeszcze gwarancje bo by można przeflashować smartfon jakimś nieoficjalnym softem i wtedy większość problemów by została rozwiązana.
Ykk

przez Kamil » 04 paź 2013 20:44

Wiem, miałem wcześniej ixperie w której zrobiłem roota i wrzuciłem czystego androida.

Ale Lg wziełem nowy z salonu więc nie wypada go rootować :/
Kamil

przez Pantsless » 04 paź 2013 21:32

No niestety jesteś trochę ugotowany z tym przenoszeniem na SD, piszą o tym nawet na XDA - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2042162

W skrócie - bez roota ani rusz :(
Zaawansowany

przez Kamil » 09 paź 2013 18:32

czyli *** z grzybnią :/
Ostatnio edytowano 09 paź 2013 18:58 przez Vini, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Bez przekleństw plz :)
Kamil

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!