Android 4.1.2 (Ace 2) - brak kontaktów SIM + aparat problem

Android 4.1.2 (Ace 2) - brak kontaktów SIM + aparat problem

przez witkacy7 » 15 wrz 2013 15:09

Witam.
Posiadam SG Ace 2, na Androidzie 4.1.2 (http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2342997).

1. Po włożeniu karty SIM telefon nie widział kontaktów na niej - w zakładce kontakty pisało "brak kontaktów". Pogrzebałem w ustawieniach, zrobiłem import kontaktów do telefonu i wrzuciło je na konto gmail, teraz wyświetla je normalnie, a przy każdym w po lewej stronie przy numerze pisze "inny".
Sprawdziłem w ustawieniach w zakładce aplikacje, w ogóle nie mam aplikacji "Kontakty".
Co zrobić żeby telefon czytał kontakty prosto z SIM? Grzebałem w ustawieniach, ale nic nie znalazłem.

2. Następny problem to aparat - telefon posiada wbudowane 4GB pamięci, nie ma żadnych ustawień żeby zapisywać zdjęcia na pamięci telefonu, a bez tego telefon nie robi zdjęć - cały czas jest wyświetlony komunikat, zmienić miejsce zapisu na pamięć telefonu. Po wsadzeniu karty pamięci z wolnym miejscem ok. 500 MB jest napis "Na karcie SD kończy się miejsce. Zmień ustawienie jakości bądź usuń niektóre zdjęcia lub inne pliki."

Co radzicie robić?

Pozdrawiam!
Uczestnik

Re: Android 4.1.2 (Ace 2) - brak kontaktów SIM + aparat prob

przez Pantsless » 15 wrz 2013 16:59

Tak, jak pisaliśmy w innym wątku - ta wersja nieoficjalnego Cyana jest już stara i zawiera sporo błędów. Ja na Twoim miejscu spróbowałbym zainstalować inny ROM na ten stary i wtedy sprawdzić, czy nie działa. Takie błędy są najczęściej spowodowane ogólnym "syfem" w kodzie ROMu, więc wgranie nowego i reset fabryczny mogą działać cuda.
Zaawansowany

przez witkacy7 » 15 wrz 2013 22:02

Witam ponownie. Wgralem vanilla rootbox, i niestety aparat nadal ma jakis blad.
Napis jest ten sam "na karcie sd konczy sie miejsce.." Co w takim wypadku?
Uczestnik

przez Pyrtolotolo » 15 wrz 2013 23:03

A jak odpalisz kamerkę to tam masz ustawienia i tam można wybierać, gdzie się zapisują wszystkie zdjęcia. Możesz też spróbować sformatować kartę - wchodzisz w ustawienia, potem w pmięć i tam jest opcja formatowania. Jak nie pomoże daj znać, będę dalej kminić.
Zaawansowany

przez witkacy7 » 15 wrz 2013 23:16

Problem kamery rozwiązany - w ustawienach ustawiłem "użyj zewn" na włączony całkiem przypadkowo i działa :-) najwidoczniej chodziło o brak miejsca w pamieci telefonu.
Jeszcze mam pytanie dlaczego co jakiś czas aplikacja galeria 'została zatrzymana'?
Uczestnik

przez Ykk » 16 wrz 2013 07:00

To, że galeria została zatrzymana pisze dlatego, że appka Galerii się wysypuje :) Moja rada jest taka, żebyś wyczyścił wszystkie dane tego programu, łącznie z cache (robisz to w ustawieniach/menedżer aplikacji).

Jak nie pomoże to może oznaczać, że podczas robienia tego nieoficjalnego romu coś skopali - chociaż nie słyszałem, żeby w tej wersji galeria się sypała. Wywalenie danych i cache powinno pomóc.
Ykk

przez witkacy7 » 16 wrz 2013 16:39

Ok, na razie śmiga całkiem przyjemnie :) zobaczymy jak będzie po dłuższym czasie użytkowania i z większą kartą pamięci (chwilowo 2GB). Dzięki za pomoc, pozdrawiam!
Uczestnik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!