Kilka pytań odnośnie Galaxy Ace 2 i Xperii J

Kilka pytań odnośnie Galaxy Ace 2 i Xperii J

przez omegafarma » 09 paź 2013 20:31

Panowie mam pytanie czemu ja mając galaxy ace 2 moge gry instalowac na karte pamieci zewnetrzną a moj kolega majacy xperie J nie moze tego zrobic.
Drugie pytanie: mam wlaczone aplikacje :
ustawienia,factory client, uslugi google, mapy, sklep google play,com.sec.phone, wiadomosci,budzik,polecenia glosowe,klawiatura samsunga i mam pytanko czy te wszystkie aplikacje muszą byc wlaczone by telefon sprawnie chodzil czy moge je wszystkie wylaczyc? bo sa one wlaczone od kąd kupilem ten telefon.
w uzytko mam ponad 320 ramu zas wolne zostaje mi 280 czy to moze powodowac ze gierki sie tną?
Rozumiem ze te 150 ramu lyknął system tak? bo powinno byc 758 ramu.
Pozdrawiam z góry dzieki za odpowiedz.
Ps. jak mam duzo gierek na fonie moze powodowac jego tniecie sie?
omegafarma

Re: Kilka pytań odnośnie Galaxy Ace 2 i Xperii J

przez Pyrtolotolo » 09 paź 2013 20:55

1. Bo nie we wszystkich smartfonach software umożliwia takie przenoszenie i instalowanie aplikacji na SD. Np. w LG L9 przed ostatnią aktualizacją można było to jeszcze robić, a teraz już nie - co mocno wpieniło użytkowników.
2. Możesz je sobie powyłączać, jak będą potrzebne - to się same ponownie odpalą. Najlepiej sprawdź jakie aplikacje są odpalane zaraz po włączeniu smartfona i ich się trzymaj. Uważaj tylko, bo jak np. korzystasz z budzika i wyłączysz appkę odpowiedzialną za zegar - to smartfon może Cię nie obudzić. Do zarządzania pamięcią i wydajnością smartfona fajna jest appka All-In-One Toolbox albo Clean Master.
3. System oczywiście zużywa sporo RAM'u, aplikacje które podałem wyżej pomogą Ci nim zarządzać i czyścić.
4. Ilość gierek raczej nie wpływa na szybkość ich działania. Mimo wszystko jak odpalasz jakąś grę i przechodzisz np. do ekranu głównego - to wchodzi ona w stan czuwania i zużywa zasoby, przez co inne appki mogą nie działać tak dobrze. Najlepiej zamykać zasobożerne programy jeśli nie chcemy z nich korzystać.
Zaawansowany

przez omegafarma » 26 paź 2013 12:23

Panowie,nie wiem co robić mam wolne 500 mb pamieci i ramu 200 mb a mimo zawiesza się,np gram sobie w blobby volleybal a w tym czasie dzwoni kolega i nagle zawiesza sie tak telefon,ze po prostu musze wyjac baterie bo inaczej nie da rady.
Co robić?,Czemu tak jest?
omegafarma

przez Marvi » 26 paź 2013 18:47

A przy innych grach też tak się dzieję czy tylko przy tej jednej?
Marvi

przez omegafarma » 30 paź 2013 22:40

tzn zdarzylo sie to tylko raz ale w ogóle takie proste gierki czasami mi sie przycinają i np dlugo sie wczytuja czy tez jak z nich wychodze dosc dlugo to trwa.
omegafarma

przez Pyrtolotolo » 30 paź 2013 23:04

Zrób format do ustawień fabrycznych, wtedy wszystkie zawalające pamięć aplikacje poznikają i wtedy spróbuj sprawdzić.
Zaawansowany

przez omegafarma » 31 paź 2013 23:39

Ok,dzieki za porade.
Btw. dziś miałem taką akcje,że odpalam giere a tu nagle ekran zgasł myslałem,że się wyłączył sam próbuje odpalic nic,odczekałem z 1-2 min i nagle ekran się włączył i wróciło do ekranu startowego mimo,że właczałem gre.
omegafarma

przez omegafarma » 01 lis 2013 22:21

Panowie przyszła mi taka myśl,a może to przez androida jelly bean w ace 2 podobno słabo chodzi?
Miałem go od początku,więc nie wiem.
omegafarma

przez Pantsless » 02 lis 2013 00:46

Ogólnie po aktualizacji Ace 2 do Jelly Bean dzieją się naprawdę różne cuda, poczytaj komentarze do tego tekstu: http://smartfan.pl/samsung-rozpoczal-ak ... elly-bean/
Zaawansowany

przez omegafarma » 02 lis 2013 11:53

Hm.. możliwe ja kupowałem telefon używany(2 miechy) dodatkowo kompletnie się na tym nie znam jak cofnąć do starego androida i co mój telefon na tym straci?
omegafarma

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona