Galaxy S II - porysowany wyświetlacz

Galaxy S II - porysowany wyświetlacz

przez Morgan » 02 gru 2011 15:55

Mam wielki problem z wyświetlaczem w moim Galaxy S II. Ostatnio, po wyjęciu z kieszeni mojego S II zauważyłem, że na ekranie jest dość dobrze widoczna, długa rysa. Okazało się, że razem z telefonem, w jednej kieszeni - nosiłem trochę drobnych, stąd krecha :cry: Czy da się tę rysę z ekranu jakoś zlikwidować? Wiem, że na Allegro sprzedają specjalne pasty polerskie, które podobno likwidują rysy z ekranów telefonów.
Morgan

Re: Galaxy S II - porysowany wyświetlacz

przez Martini » 03 gru 2011 13:48

Nie popełniaj tego błędu i nie kupuj żadnej pasty polerskiej! Zniszczysz nią ekran doszczętnie! Takie pasty mogły działać, ale na ekrany z tworzywa, Gorilla to specyficzny materiał i możesz jedynie skopać sobie ekran do reszty. W Twoim przypadku są możliwe trzy rozwiązania:

1. Przestajesz zwracać na to uwagę i się przyzwyczajasz do krechy.
2. Kupujesz trochę lepszą folię na ekran, przeznaczoną dla Galaxy S II - to powinno "uniewidocznić" rysę.
3. Wymieniasz szybę, co będzie kosztować grubą kasę (zresztą nie wiem, czy szybkę da się wymienić bez wymiany ekranu.
Martini

przez Pantsless » 05 gru 2011 11:25

Jeśli rysa przeszkadza - to wtedy folia i tylko folia, nic innego, nie kupuj w życiu żadnych past polerskich bo zniszczysz ekran.
Zaawansowany

przez SmartFan » 18 sie 2012 12:21

Niestety jest coś, co z łatwością porysuje ekran Gorilla Glass. Tym czymś jest piasek, który składa się z kwarcu. Kwarc to jeden z najtwardszych materiałów, który zarysuje z łatwością takie powierzchnie, którym "nie dała rady" nawet stal narzędziowa. Dla ciekawskich radzę na Wiki sprawdzić coś takiego, jak Skala twardości Mohsa.
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!