Sony Ericsson Xperia Neo V - Problem z BATERIĄ!!!

Sony Ericsson Xperia Neo V - Problem z BATERIĄ!!!

przez Johnny010203 » 30 paź 2013 20:59

Witam.
Mój problem polega na słabym trzymaniu baterii, tzn. uruchamiam grę np. Hill Climb racing i po 15 min grania z 70% zostaje 15% baterii.
Zaraz jak go kupiłem chciałem naładować bo miał 1% więc wieczorem podłączyłem go, wszystko pokazywało, że się ładuje a rano zobaczyłem ze jest wyłączony musiałem go załączyć i nadal miałem 1%.
Więc podłączyłem go znów i ok. godz. 15:00 miał dopiero 52% baterii a 100% miał dopiero o 18:00.
Albo przykłąd z dziś. Mam 14% baterii więc włączyłem ładowanie i od razu po włożeniu wtyczki do kontaktu pokazało mi 37% baterii.
Więc ogólnie mówiąc nie mam pojęcia czym jest to spowodowane :( Gdyby ktoś był w stanie mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam ;)
Nowy

Re: Sony Ericsson Xperia Neo V - Problem z BATERIĄ!!!

przez Pyrtolotolo » 30 paź 2013 21:06

Witaj,

powiedz jeszcze ile ten smartfon ma lat? Kupiłeś go nowego, czy używanego. Może bateria już po prostu siadła - gdzieś tak po 2 latach używania mogą się z nią dziać dziwne cuda.
Zaawansowany

przez Johnny010203 » 30 paź 2013 21:25

A więc kupiłem go używanego jakieś 3 dni temu. Telefon został zakupiony 2011-11-21.
Nowy

przez Pyrtolotolo » 30 paź 2013 21:56

Czyli całkiem możliwe, że bateria już zaczyna dogorywać i stąd masz problemy. Radziłbym wymienić baterię na nową (zamienników niedrogich jest pełno), problem powinien wtedy zniknąć. Jeśli nie zniknie, walnięta może być ładowarka (spróbuj naładować smartfon kompem), albo układ zasilający (to już grubsza sprawa i sam nic nie zdziałasz).
Zaawansowany

przez Johnny010203 » 03 lis 2013 13:16

A więc ładowanie przez komputer nie pomogło. Spróbowałem też sposobu z zamrożeniem baterii - też to nic nie dało. P.S Po poruszeniu końcówki ładowarki do telefonu na prawo, automatycnie jakby już nie ładuje. Po dokładnym włożeniu znów łąduje. Nie wiem czy się tym martwić. Aha... i jeszcze jedno... myślę, że może ważne. Gdy bateria była w telefonie tylna klapka odstawała, nie domykała się. W między czasie gdy mroziłem baterię, zamknąłem klapkę i całą się zamknęła. Potem przyjrzałem dokładniej się baterii i dostrzegłem, że z obu stron jest "spuchnięta". Jakby ktoś ją napompował. Także nie wiem czy to już telefon czy bateria tak ma wyglądać i nic nie zdziałam.
Nowy

przez Karl » 03 lis 2013 16:12

Tą baterię już dawno powinieneś wywalić jeśli puchnie, bo może Ci wybuchnąć w tym smartfonie. Serio, kup nową, zastępczą - wyjdzie Cię ze 20 zł, a będziesz mieć komfort.

Co do tego ruszania kablem, to może masz już slot microUSB poluzowany i czasami nie łączy - jak się całkiem zwali to serwis będzie niezbędny.
Karl

przez Johnny010203 » 04 lis 2013 20:58

W środę jade do sprawdzonego punktu sprzedaży i tam kupie baterie. Taka 1800mAh będzie lepsza niż oryginalna 700mAh? Bo wiem, że akurat tam sprzedają z firmy FOREVER.
Nowy

przez Karl » 04 lis 2013 21:21

Raczej aż takiego wzrostu pojemności się nie spodziewaj - jak będzie mieć realnie tyle samo pojemności co Twoja 700mAh, to będzie ok. Ważne, żeby pasowała i daj wtedy znać, czy problemy się rozwiązały.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!