Stacja dokująca do Note II - zastępuje komputer?

Stacja dokująca do Note II - zastępuje komputer?

przez SmartFan » 26 gru 2012 21:43

Hej,

ostatnio obczajam eBay i znalazłem stację dokującą do Note II (tę oryginalną, a nie podróby z samym micro USB). Wie ktoś może, czy do takiej stacji można jednocześnie podłączyć klawiaturę, myszkę i jakieś urządzenie z HDMI?
Zaawansowany

Re: Stacja dokująca do Note II - zastępuje komputer?

przez Pyrto » 27 gru 2012 00:52

Chodzi Ci o Smart Dock? Było o ty nawet na naszej stronce: http://smartfan.pl/galaxy-note-ii-smart ... -samsunga/

W skrócie, jest tam pełnowymiarowe HDMI, 3xUSB, micro USB (do ładowania telefonu) i jack do głośników. Według mnie, taki zestaw spokojnie starczy do podłączenia klawy, myszki i jeszcze może nawet dysku. Szkoda tylko, że za te cudo Sammy życzy sobie koło 200 zł :( (według stronki nawet 320 zł).
Zaawansowany

przez Vini » 27 gru 2012 14:14

Czytałem już nawet recenzje tego sprzętu. Wszystko można podłączyć tak, jak byś chciał. Osoba, która miała stację narzekała jednak, że elementy UI Androida na wielkim ekranie Full HD - są wyświetlane w zbyt dużym rozmiarze. Np. pasek do wpisywania adresu w przeglądarce jest ogromny i zajmuje 1/5 ekranu.

Jako ciekawostkę napiszę, że stacja Smart Dock EDD-S20JWEGSTA (pomimo zapewnień Samsunga na stronie), nie współpracuje z Galaxy S III. Dziwne, ale koleś który testował ten sprzęt nie mógł w żaden sposób uzyskać połączenia.
Ekspert

przez Avales » 13 mar 2013 22:30

Witam
Czy ktoś orientuje się czy Smart Dock potrzebuje non-stop zasilania z gniazdka?
Chodzi mi czy np. będę mógł robić sobie z Dock-a przenośnego odtwarzacza filmów?

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
Avales

przez Karl » 14 mar 2013 08:25

Avales napisał(a):Witam
Czy ktoś orientuje się czy Smart Dock potrzebuje non-stop zasilania z gniazdka?
Chodzi mi czy np. będę mógł robić sobie z Dock-a przenośnego odtwarzacza filmów?

Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Z tego co wiem, to działa on na podobnej zasadzie, jak adapter MHL do Note II, który też ma wejście na ładowanie. Jak wrócę do domu to upewnię się, czy można go używać, bez podłączania zasilania, ale z tego co się orientuję, to jak najbardziej.

Niestety, Note II podłączony do takiego ustrojstwa dość szybko "połyka" baterię, więc nie wiem, czy na braku zasilania pociągnie cały film.
Karl

przez Avales » 14 mar 2013 20:50

Trochę mnie to rozczarowało ale dziękuję za info :)
Avales

przez Karl » 14 mar 2013 23:55

Sprawdziłem i niestety okazuje się, że do odpalenia przejściówki niezbędne jest uprzednie podłączenie zasilania. Myślę więc, że do Smart Dock też trzeba najpierw ładowarę podłączyć, żeby HDMI ruszyło :|
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!