Root i ROM producenta - czy to bezpieczne ?

Root i ROM producenta - czy to bezpieczne ?

przez mis19 » 17 cze 2014 17:37

Witajcie :)
Mam do was bardzo proste pytanie : Czy root smartfona jest bezpieczny ?
Od niedawna mam Galaxy S5, a z uwagi iż jest to bardzo drogi smartfon wolę najpierw zapytać niż od razu robić :/

Napiszę jeszcze czemu chcę zrobić roota:
otóż niestety, Galaxy S5 którą posiadam ma simlocka i branda w Orange.
Planuję zrobić roota i wgrać oryginalnego ROMa producenta.
CZY TO ZADZIAŁA ?

Proszę o pomoc :)
Użytkownik

Re: Root i ROM producenta - czy to bezpieczne ?

przez Karl » 17 cze 2014 22:44

Teoretycznie powinno zadziałać, jest nawet appka do usuwania simlocka: https://play.google.com/store/apps/deta ... xsimunlock

Ale pamiętaj, że każde rootowanie i grzebanie w sofcie to ryzyko. Zawsze może się zdarzyć, ze coś pójdzie nie tak i uwalisz smartfona na amen.
Karl

przez mis19 » 18 cze 2014 12:58

No właśnie, o to ryzyko mi chodzi :/
Co do tej apki - nie jest napisane ,ze wspiera Galaxy S5 więc nawet z tym nie będę ryzykował( poczekam na update tej apki)
Dziękuję za pomoc, Pozdrawiam :)

Gdyby któs miał jeszcze coś do dodania to proszę bardzo, bo jeśli chodzi o modyfikację smartfonów z Andkiem to jestem kompletnie zielony :shock:
Użytkownik

przez Geek » 18 cze 2014 21:21

Jak jesteś zielony to nie wiem, czy powinieneś się za to brać :( Lepiej zainwestuj w kod ściągający locka albo zanieś do serwisu, 50 złociszy i z głowy. Jak nigdy niczego nie flashowałeś, a kompy nie są Twoją mocną stroną, to chyba lepiej odpuścić, bo zwalić coś zawsze można.
Geek

przez mis19 » 21 cze 2014 18:47

Chodzi mi bardziej o zdjęcie branda operatora, a nie sim locka, więc serwis tu raczej nie pomoże :/
"W komputerach" nie jestem zielony , tylko w samych smartfonach, których jeszcze nigdy tak nie modyfikowałem.
Użytkownik

przez Geek » 21 cze 2014 20:25

Serwis też może zmienić soft, ale pewnie skasują więcej. Pamiętaj, że jak zmienisz soft to tracisz gwarancję... Ale oczywiście możesz coś takiego zrobić przy odrobinie wiedzy. Jak chcesz pogrzebać to daj znać, wtedy zapodam Ci jakiś mały instruktaż :) Ale bądź świadom ryzyka :P
Geek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!