Brak polskiego języka w Acer E700 Trio, Android 4.4.2

Brak polskiego języka w Acer E700 Trio, Android 4.4.2

przez Dawid1346 » 29 paź 2014 21:58

Witam
Dzisiaj stałem się posiadaczem telefonu Acer Liquid E700.
Ale jest problem bo nie ma opcji wyboru języka polskiego.
Jak dodać polski ?
Bardzo Proszę o pilną pomoc.
Nowy

Re: Brak polskiego języka w Acer E700 Trio, Android 4.4.2

przez Dawid1346 » 29 paź 2014 23:29

Sposób na Polski w tym telefonie:
Już zrobione Według tego co napisał MrCobretti na innym forum.
1. ściągamy i instalujemy Minimal ADB [TOOL]Minimal ADB and Fastboot [7-18-13] - xda-developers
2. ściągamy i instalujemy sterowniki htc (jeżeli ktoś ich nie posiada w systemie)http://androidfiles.org/hasoon2000/g.../HTCDriver.exe
3. włączamy w telefonie tryb debugowania (w ustawienia>opcje programistyczne)
- jeżeli ktoś nie ma tych opcji to robi to: Samsung Galaxy S 4 Opcje programisty - Jak włączyć? - YouTube
4. podłączamy telefon pod usb i czekamy aż się zainstalują sterowniki
5. uruchamiamy ADB i wpisujemy: adb shell
6. powinno wykryć telefon i pojawić się cośtakiego: shell@android:/ $
7. wpisujemy teraz: pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION
8. Naciskamy enter. Powinno bez żadnych błędów przejść znowu do shell@android:/ $
9. odłączamy telefon od usb i włączamy Morelocale
10. wybieramy język polski i wychodzimy z aplikacji.

Oczywiście w przypadku Acera nie ściągamy sterów od HTC
Nowy

przez Hans » 29 paź 2014 23:52

Sprytny sposòb znalazłeś! Swoją drogą szybko sobie poradziłeś i fajnie, że umieściłeś tu instukcję dla innych.
Hans

przez Kolomy » 05 gru 2014 17:28

Przed chwilą zrobiłem jak w tej instrukcji, wszystko pomyślnie ale teraz mam pomieszane, połowa po polsku a reszta po angielsku jak miałem wcześniej. Może przez More locale 2. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc. Acer Liquid E700 /e39 telefon kupiłem w niemczech.
Kolomy

przez Maciek » 08 gru 2014 21:28

Witam
Mam pytanie do Dawid1346, mam taki sam tel i wgralem morelocal 2 ale spolszczyl mi acer e700 tylko w polowie czy Ty tez tak masz czy w Twoim przypadku masz wszystko spolszczone? pozdrawiam
Maciek

przez Dawid1346 » 03 lut 2015 13:11

Też miałem spolszczony w połowie. Oddałem telefon i czekam aż wyjdzie z polskim menu.
Nowy

przez mazi » 28 lut 2015 16:07

Witam sposub na polski jest lepszy nic piszecie na stronie acer jest orginalny rom z polskim z koncowka ema polecam caly soft w pl
mazi

przez Bart » 11 maja 2015 16:03

Czy ktoś mógłby napisać mi więcej jak dokładnie zrobić to co opisał mazi?
Wszystko wygląda spoko w sensie na stronie acera faktycznie jest O.S. na Europę, można go sobie do woli ściągać.
Jak go jednak zainstalować na telefonie by śmigał polski?
Dzwoniłem na wsparcie ACER'a i tam mi coś mówili, że nawet jak zainstaluje O.S. Europa to nie będę miał polskiego bo telefon ma zaszyty kod kraju i nie udostępni mi języka polskiego - to prawda? Może można to jakoś zmienić ale jak?..

Pomocy!
Bart

przez malynas76 » 30 lis 2015 19:43

witam forumowiczów , tutorial na wgranie systemu Android z polskim językiem , całe menu w "ojczystym języku" - nie trzeba się bawić z programami typu "MoreLocal 2" , które i tak działają w 50% ;
jest to Rom Android 4.4.2 do Acer Liquid E700(E39) TRIO w wersji "Acer_AV0K0_E39_1.019.00_EMEA_CUS1"
1. pobrać i zainstalować wszystkie potrzebne sterowniki z tej strony:
http://forum.xda-developers.com/android ... k-t2945933
2. pobrać polski rom + plik txt "scatter" + plik "recovery" - znajdują się tutaj:
https://mega.nz/#!px0xEQgJ!luR2962c1YyP ... 5LZWOYzcSA
jest to plik .zip a wnim 2 foldery , pierwszy z 3 powyższymi plikami , drugi z programem SP_Flash_Tool
3. telefon musi być naładowany minumum w 75% i podczas wgrywania jakiegokolwiek pliku WYŁĄCZONY
4. start SP_Flash_Tool
w rubryce Download-Agent nie zmieniamy nic;
w rubryce Scatter-downloading File klikamy na Scatter-Loading i wyszukujemy i wybieramy plik txt , jeden z trzech pobranych
wcześniej;
w rubryce poniżej zostawiamy tak jak jest , czyli "Download Only" ;
poniżej mamy do wyboru 11 okienek , my zaznaczamy TYLKO "RECOVEY" i "ANDROID" i odpowiednio wyszukujemy drugi i trzeci plik
pobrany wcześniej czyli Recovery i System;
do WYŁĄCZONEGO telefonu podpinamy kabel USB , w programie zaznaczamy opcję "Download z zieloną strzałką skierowaną w dół" i
teraz dopiero podłączamy nasz tel z kablem USB do portu komputera
u dołu programu przejdzie pasek stanu w kolorze czerwonym , żółtym i szarym (a przynajmniej było tak w moim przypadku)
po czym wyskoczy okienko pop-up w kolorze zielonym z "ptaszkiem ok" co oznacza , że pomyślnie przeszliśmy etap Flash
odłączamy telefon od komputera , włączamy i ... cieszymy się polskim menu w 100%
pierwszy start telefonu potrwa kilka chwil , ponieważ na wyświetlaczu pojawi się info w języku polskim "Aktualizacja Android 1 z 83"
nastepnie zaleca się ponowny rozruch telefonu , choć niekoniecznie
5. wszystkim , którzy chcą przeprowadzić "root" telefonu w bezpieczny sposób , polecam ten artykuł:
http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=3
i tutaj pobieramy plik z postu#1 , odpowiedni do naszego modelu telefonu
pamiętać jednak należy , że w programie wybieramy Scatter-Loading i plik .txt ten , który pobraliśmy wczesniej(ten 1 z trzech)oraz
TYLKO I WYŁĄCZNIE Recovery jako opcja do flashowania (jedna z 11 do wyboru) - tutaj zaznaczamy plik pobrany przed chwilą , czyli
"CWM_6.0.5.0-E700_Shreps"
"root" opisany dokładnie w jezyku angielskim , ale bardzo jasno , klarownie i przejrzyście
Całość , polski język + ewentualny "root" nie powinien zająć więcej niż 30 minut
Mam nadzieję , że pomogłem , pozdrawiam Marek M
malynas76

przez alcon » 01 mar 2016 11:22

podłączyłem wszystko jak w opisie ale nic się nie dzieje. telefon się tylko ładuje. sterowniki są, wszystko wygląda ok ale po wciśnięciu strzałki Download i podłączeniu tel nic dalej nie idzie.
alcon

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona