Jaki cyanogenMod na samsung galaxy y gt-s5369 ?

Jaki cyanogenMod na samsung galaxy y gt-s5369 ?

przez KrzysiekHI_FI » 26 lip 2013 17:11

Telefon ma android 2.3.6 gingerbread, a telefon ma specyfikacje podobnom jak samsung galaxy pocket . Czy musze do tego uzyskac dostemp do roota ? A jesli tak to jak to wykonac ?No i jak wgrac samego cyanogen-a moda ? Z góry dzienkuje i przepraszam za ortografy. ;)
Użytkownik

Re: Jaki cyanogenMod na samsung galaxy y gt-s5369 ?

przez Karl » 26 lip 2013 19:02

Był już podobny temat, podepnij się tam jak masz pytania: viewtopic.php?f=35&t=738 :D
Karl

przez KrzysiekHI_FI » 26 lip 2013 19:12

Karl napisał(a):Był już podobny temat, podepnij się tam jak masz pytania: viewtopic.php?f=35&t=738 :D

Nie ma to jak odsylac mnie do mojego poprzedniego pytania °-° :/ hehe :D
Użytkownik

przez Pantsoffski » 27 lip 2013 10:10

No bo w sumie mogłeś tam napisać, czy zrootowałeś czy nie, bo jak nie to o Cyanie zapomnij. Na Y jest z tego co wiem tylko CyanogenMod 9.1 tu: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2328004 ale to wersja S5360, która teoretycznie powinna działać, ale może też zablokować smartfona i będzie trzeba go odblokowywać Odinem.
Uczestnik

przez KrzysiekHI_FI » 27 lip 2013 12:18

Pantsoffski napisał(a):No bo w sumie mogłeś tam napisać, czy zrootowałeś czy nie, bo jak nie to o Cyanie zapomnij. Na Y jest z tego co wiem tylko CyanogenMod 9.1 tu: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2328004 ale to wersja S5360, która teoretycznie powinna działać, ale może też zablokować smartfona i będzie trzeba go odblokowywać Odinem.

To albo zadziala,.albo zabawa z innymi programami . Galaxy y gt s5360 ma 389 nb ram albo podobnie. Y gt s5369 ma 298mb ram. I nie uzyskałem dostęp do roota .
Użytkownik

przez Karl » 27 lip 2013 15:23

Jak nie możesz go zrootować to zapomnij o Cyanie, bo nie ma chyba wersji pod Odina.
Karl

przez KrzysiekHI_FI » 13 sie 2013 11:36

Karl napisał(a):Jak nie możesz go zrootować to zapomnij o Cyanie, bo nie ma chyba wersji pod Odina.

Przypomniało mi się ze jednak mam roota :D mam go od kupienia urządzenia :D
Użytkownik

przez Vini » 13 sie 2013 15:56

W takim razie musisz iść za sugestią Pantsoffski i spróbować zainstalować Cyana 9.1, jeśli się uda to super a jak nie to będziesz musiał podnosić smartfon Odinem. Niestety takie są efekty kupowania mało popularnych odmian smartfonów, na które jest potem mało softu :(
Ekspert

Jaki custom os na samsung galaxy y s5369 ?

przez KrzysiekHI_FI » 13 sie 2013 16:07

Dowiedziałem się że jednak mam rota, miałem go od początku, korzystałem z niego, ale nie wiedziałem że go mam :o gdy nagle paczałkami po tym jak około 50 raz (dosłownie) szukałem custom os/ albo jak zrobić roota, skapnąłem się że tylko w roocie jest super user, a ja go mam i używam :D Dlatego teraz szukam cm lub innego dobrego i sprawdzonego custom osa na swojego samsunga. Więc proszę was o najlepiej sprawdzone przez was custom osy, w miarę stabilne, cechujące się dobrą wydajnością. I proszę oczywiście o instrukcję jak wgrać cwm jeśli byłby potrzebny, ale według mnie dałoby się to zrobić bez niego. :D Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuje :) . Nie obraziłbym się też o to, aby ktoś mi napisał jak wrócić do poprzedniego androida ( stockowanego czy jak tam sie nazywa ) :) . I chciałbym się jeszcze się dowiedzieć od was jak użyć (jak przywrócić backupa, i czy do tego wystarczy wbudowany w telefon czy jednak musze użyć titana ? ) titanum backup, i czy po zrobieniu backupa zgrać go na komputer w celu bezpieczeństwa. :) Dziękuję bardzo za odpowiedzi które będą pomocne :) . I jeszcze jedno : wytłumaczcie mi na czym polega odblokowanie botloadera i co potem można z nim zrobić. :)

Mod: Nie zakładaj dwóch identycznych tematów, pisz w starym :)
Użytkownik

przez Karl » 13 sie 2013 20:07

Co do dostępnego Cyana to wyboru nie masz, Vini i Pantsless już Ci o tym pisali, że jedyna opcja to BroadcomCM, znajdziesz go tu: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2328004

Wiem, że ludzie używają też z powodzeniem JellyBlast V3.0.4 oraz merruk kernel 2.5, znajdziesz je tu: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1679563, merruk tu: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1981667 Tam masz nawet podane instrukcje (po angielsku) jak przeprowadza się instalację.

Jak masz roota to CWM powinien już być.

Poniżej masz nawet filmik jak się wszystko robi:

Co do backupu to są one raczej odradzane przy tak drastycznej zmianie softu, bo mogą nieźle namieszać i będziesz musiał ponownie flashować fona.

Odblokowanie bootloadera nie powinno Cię interesować, bo skoro masz roota to booloader też odblokowany. Bootloader to taki starter, który w ogóle umożliwia wgrywanie czegokolwiek - jak producent to zablokuje to zazwyczaj ciężko to zdjąć, poblokowane mają go niektóre Motorole, Sony Ericssony itp.
Karl

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona