Glance Screen- Aktualizacja Black

Glance Screen- Aktualizacja Black

przez Psiarz24 » 16 sty 2014 17:08

Witam,
Tak jak w temacie, czy Lumia 625 dostanie Glance Screen?? N Amber została jej ta przyjemność "ucięta" :) Wiem, że ma dostać Double tap to wake ;) Ale jak będzie z ekranem Glance??
Pozdrawiam.
Psiarz24
Psiarz24

Re: Glance Screen- Aktualizacja Black

przez Karl » 16 sty 2014 20:05

Hej!

Z tego co wiem to Lumia 625 ma pewne ograniczenia sprzętowe, które uniemożliwiają zastosowanie Glance Screen. Nokia pisze o tym anwet na swojej stronie: http://www.nokia.com/in-en/support/prod ... c=FA141614
Karl

przez Psiarz24 » 16 sty 2014 20:20

Heyo,
Ale z tego powodu nie ma np. Double take to wake ;) A w aktualizacji Black podobno ma być :) To 512 mb ramu ogranicza mojego fona ale jednak procesor jest nawet nawet :). Mi się ywdaje że glance screen spokojnie mógłby być, tylko Nokia ma swoje "widzimisie" :P No trudno, trzeba czekąć na rozwój sytuacji
ps. Dzięki za odpowiedź ;)
Psiarz24

przez Marvi » 16 sty 2014 21:45

To jest związane z technologią ekranu, smartfon musi mieć ekran AMOLED żeby to działało. Lumia 625 ma IPS LCD, a na tym nic nie zrobisz. W skrócie - ekrany AMOLED mają zdolność wyłączania i włączania pojedynczych pikseli, które same emitują światło. W LCD aby coś było widać musi być włączona całą matryca i jeszcze najlepiej podświetlenie, co by powodowało szybszy drenaż baterii.
Marvi

przez Psiarz24 » 16 sty 2014 21:53

Dziękuje za info Marvl...
Nie wiedziałem że potrzeba Amoleda do Glance Screen, zagadka życia rozwiązana hahaha ;p Nie zauważyłem, że lumie 520 620 625 720 nie maja GS, nie zauważyłem zależności ekranów IPS i amoleda ;)
Psiarz24

przez Psiarz24 » 17 sty 2014 13:31

Możecie mi wyjaśnić o co dokładnie chodzi z ograniczeniami noki 520 i 625?? Nokia 620, 720 i 920 też mają IPS LCD, ale posiadają ten ekran. Lumia 625 jest wydajniejsza, jeśli chodzi o parametry od 620 i 720. http://allaboutwindowsphone.com/feature ... e-Glan.php Pogubiłem się już hehe ;)
Użytkownik

przez Karl » 17 sty 2014 13:46

Wychodzi na to, że Nokia ominęła ograniczenie związane z ekranami LCD i zamiast włączać poszczególne piksele jak w AMOLED, ustawia podświetlenie LCD na jakieś 1% i w ten sposób Glance działa. Dlaczego Lumia 520 i 625 nie mają tej funkcji? Widocznie jakieś parametry ekranu, np. kontrast, lub możliwości minimalnego ustawienia jasności są niewystarczające. Nie wiadomo, co tam sobie Nokia ustaliła.
Karl

przez Psiarz24 » 17 sty 2014 14:18

No i właśnie mnie to cały czas ciekawi ;) Wychodzi na to że, np. 625 ma LTE to obetniemy jej ekran Glance, a taka 520 jest najtańsza to też nie dostanie Glance. Licze na cud boski w aktualizacji Black, że jednak dostaną te smartphony GS.
Dzięki za odpowiedź
Użytkownik

przez Karl » 17 sty 2014 15:08

Obstawiam mimo wszystko, że Nokia nic z tym nie zrobi - jak oni coś sobie raz postanowią, to trwają przy tym bardzo uparcie :( A pamiętam, że kiedyś nawet w najzwyklejszych telefonach komórkowych, pomimo zablokowania urządzenia - na ekranie nadal było widać zegarek.
Karl

przez Psiarz24 » 17 sty 2014 15:52

No właśnie, to zwykłe telefony mają taką funkcję, a "ultranowoczesne" tlefony to nie mają, bo są za słabe?? No coś tu śmierdzi... No nic, zostaje czekać i być dobrej myśli :)
Użytkownik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!