Formatowanie baterii

Formatowanie baterii

przez ari » 14 mar 2014 08:18

Cześć ! nabyłem ostatnio (wczoraj) Nokie Lumie 520 i w związku z tym chcialem zapytać jak jest w takich smartach z formatowanie baterii odrazu po kupnie ? dalej trzeba przeprowadzić ten zmudny proces wyładowania do zero a potem bez odłączania od ładowarki ładowania do 100 % ? czy to już nie te czasy ?:) Pytam bo jeśli jest cos co już na początku może wydłużyć "żywotnosć mojej baterii" to z chęcią tak będę działał :D

Pozdro !
ari

Re: Formatowanie baterii

przez Hans » 14 mar 2014 11:10

Witaj!

Proces formowania (a nie formatowania :P ) to już zamierzchłe czasy. W nowego typu bateria się tego nie stosuje i nawet jak będziesz się bawił w pełne rozładowywanie i ładowanie - nie wpłynie to ani pozytywnie ani negatywnie na jej żywotność, więc nie masz się o co martwić. Podsumowując - odpuść sobie, po prostu ciesz się smartfonem. Gratuluję zakupu! :)
Hans

przez ari » 14 mar 2014 18:58

Dzięki wielkie za odpowiedź ! w końcu się doczekałem smartka bo były małe problemy z cesją numeru na firmę :D

Pozdrawiam !
ari

przez ari » 20 mar 2014 08:51

Mam pytanko... W moim poprzednim smarcie SE jak podłączyłem telefon rozładowany do ładowarki to naładował się w maks 30-35 min do 100 % a w Lumii powiedzmy od 5% do 100 % naładowania trwa to u mnie około 1.5 h... ;/ czy to normalne, że bateria w 520 tak długo się ładuje ? czy jest sens czekać aż bateria się mniej więcej wyładuje a potem naładuje do 100% ? i czy jak jest potrzeba to można w każdej chwili ładowania odłączyć... ? nie czekając do 100% :) no i oczywiście nie będzie z tego żadnych "konsekwencji" w przyszłości :D
ari

przez Ykk » 20 mar 2014 09:41

Taki czas ładowania to jak najbardziej norma. To jest uzależnione od pojemności baterii i mocy ładowarki, ale 1.5 godziny to normalny wynik. Co do odłączania w trakcie ładowania - to możesz tak robić kiedy chcesz, nie wpłynie to źle na żywotność baterii. Jeśli nie zdążyłeś naładować do końca, po prostu odłącz i się nie przejmuj. Możesz też bezproblemowo podładowywać baterię np. jak ma 80%, aby mieć na zapas itd.
Ykk

przez ari » 20 mar 2014 09:49

oki dziękuje ! :)
ari

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!