Kilka pytań...ws. Lumii 520

Kilka pytań...ws. Lumii 520

przez ari » 15 mar 2014 08:39

Wybaczcie, że tak wam zawracam gitare... ale chciałbym w/w smarta skonfigurować sobie zaje***, a to pierwsze moje spotkanie z WP i nie bede ukrywał, że jestem troche jeszcze zielony(jak przez całe życie na androidzie...) więc mam do was kilka pytań :)

1. Powiedzcie mi czy ta nokia ma jakąś opcje szybkiego wyciszania dzwięków ? a nie, że za każdym razem trzeba wchodzić w ustawienia ? aaa i np. takie wyciszanie zeby nawet nie wibrował...
2. Co to jest Nokia Xpress ? i czy akceptując to będe mial z tego jakieś konsekwencje np opłaty ?
3. Co to jest Zinio ? Tzn czy mogę to usunąc ? czy jest to istotne ?
4. Jeśli ja nie pstrykam jakiś mega wyjeba*** zdjęc to czy te 3 programy są mi tak na prawdę potrzebne jak PhotoBeamer ? Nokia Kreatywne studio oraz N. Kinograf ?
5. Dlaczego jak ściagam np. aplikacje fejsa to pyta mnie o jakąś lokalizacje ?
6. Czy warto mieć włączone usługi lokalizacyjne ? czy pobiera to jakies opłaty ?
7. Czy jest co takie jak na andku możliwość wyłączenia transmisji danych w ustawieniach ?
8. Jak to się ma np. w aplikacji Here Drive z przesyłaniem transmisji danych i tą moją lokalizacją ? bo tego w ogóle nie lapie....
i ostatnie pytanie sciagnałem sobie aplikacje tvn meteo i jak jest z pobieraniem opłat przez takie aplikacje ?

WYBACZCIE jesli moje pytania okażą sie dla was bezsensowne smieszne etc etc ale na prawdę to mój pierwszy smart na WP i w sumie ze stałym dostępem do neta 1 gb :) zawsze to tylko wifi w domu :).

PS czy 1gb neta wystarcza spokojnie na miesiąc do przegladania internetu fb, interia etc? bez sciagania gier itd? bo po moim wywodzie tutaj to się zastanawiam.... :D

Pozdrawiam :)
ari

Re: Kilka pytań...ws. Lumii 520

przez zefir » 15 mar 2014 12:23

Dobrze, że pytasz - od tego jest forum :)

1. Z tego co wiem z tym nie ma tak łatwo. Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie wibracji w opcjach, wtedy przycisk regulacji głośności przełącza urządzenie między trybem cichym a głośnym. Jeśli jednak masz włączoną wibrację to nie będzie działać.
2. Nokia Xpress to przeglądarka stron internetowych Nokii. Ona ma ficzer kompresowania stron, więc może zaoszczędzić trochę kasy na transferze. Więcej tutaj: http://www.nokia.com/pl-pl/apps/app/nokia-xpress/ Jest to oczywiście bezpłatna rzecz, jednak przeglądanie stron zużywa dostępny limit danych.
3. Zino to czytnik czasopism, które wcześniej wykupiliśmy. Możesz wywalić jeśli nie potrzebujesz.
4. Jeśli nie chcesz z tego korzystać to wywal i już, to trochę zbędne gadżety.
5. Bo fejs często udostępnia Twoją lokalizację, czy to na potrzeby reklam, czy to w postach (np. pokazuje, skąd pisałeś post). Można to oczywiście wyłączyć.
6. Nie pobiera opłat, ale jest niezbędne jak chcesz skorzystać z jakiś map itp. Jedyne co te usługi mogą zrobić to pobrać trochę danych pakietowych i nic więcej.
7. Tak, można. Wchodzisz w Ustawienia a potem Sieć komórkowa i tam masz opcję Transmisja danych, którą wyłączasz.
8. Here Drive może działać w trybie offline albo online, w tym drugim oczywiście korzysta z danych pakietowych. Jak chcesz włączyć tryb offline to zrób tak, jak piszą tu: http://www.nokia.com/pl-pl/pomoc/produk ... 09630C84E0
9. Taka aplikacja też ciągnie neta, więc zużywa limit danych. Sama apka jednak nie pobiera żadnych opłat.

Co do 1 GB, to powinno spokojnie styknąć. Ja mam smarta na Andku i 1 GB starcza w nawiązką (no chyba, że jadę po LTE, to wtedy transfer może zniknąć w kilkanaście sekund :D ).
zefir

przez ari » 16 mar 2014 00:09

a aplikacja Here Maps też działa podobnie jak Drive w trybie on i offline ?
i czym sie rozni nokia smart cam od zwykłego aparatu ? bo jak na razie zauwazylem ze i to i to robi zdjęcia... :D
ari

przez zefir » 16 mar 2014 11:46

Here Drive to appka typowo do samochodu a Here Maps to nawigacja piesza, która pokazuje np. ciekawe miejsca na mapie. Here Drive korzysta z tego co wiem z map z Here Maps, więc jak będziesz chciał nawigować w samochodzie to odpali się właśnie Here Drive.

Nokia Smart Cam ma nieco więce junkcji niż zwykły aparat, np. zatrzymanie ruchu, zmiana twarzy itp.
zefir

przez ari » 16 mar 2014 13:12

ok :) wlaczyłem sobie tooo :) a jak np. nie będe korzystal z tej aplikacji przrez tydzien a będę miał właczoną opcje lokalizacji to ta aplikacja będzie coś pobierać ? aaa i jeszcze jedno znacie jakiś dobry tłumacz na WP ? ;)

Jeszcze raz dzięki za pomoc ! :)
ari

przez ari » 16 mar 2014 15:09

Podaje przykład: "Aplikacja "Ducks" wymaga infformacji o twojej lokalizacji do prawidlowego działania jesli nie chcesz na to zezwolic anuluj a nie zostanie ona zainstalowana. Za kazdym razem gdy aplikacja ducks zada dostepu do twojej lokalizacji firma microsoft zbiera informacje o lokalizacji w celu dostarczenia i usprawniania uslug lokalizacyjnych"

W zwiazku z tym chciałem zapytac czy to może jest niebiezpieczne ? albo obiera potem transfer ?
ari

przez Marvi » 16 mar 2014 17:01

Coś tam pobierać może, skoro udostępnia dane do Microsoftu to siłą rzeczy musi gdzieś wysyłąć. Nie wiem ile to zje danych, pewnie znikomą ilość. Jak nie chcesz, żeby coś Ci zjadało transfer to wyłącz dane mobilne i już.

Co do translatora to masz coś takiego: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store ... 237de2db9e Ewentualnie to: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store ... 661b646499
Marvi

przez aga » 16 mar 2014 17:11

Hej :) Ja też mam jedno pytanie dot Lumii. Co oznacza trójkąt u góry wyświetlacza?
aga

przez Pantsless » 16 mar 2014 23:25

aga napisał(a):Hej :) Ja też mam jedno pytanie dot Lumii. Co oznacza trójkąt u góry wyświetlacza?

Hej, to oznacza włączony roaming, w załączniku podaję pełną rozpiskę tych ikonek.
Załączniki
system-callout-order-icons.png
Co oznaczają ikony Windows Phone?
Zaawansowany

przez aga » 17 mar 2014 00:53

Dziękuję bardzo za odpowiedź, a powie mi ktoś jeszcze dlaczego nie wyświetla się ikonka stanu baterii ? tylko na wygaszaczu dopiero ? i czy jest możliwość, żeby się jednak wyświetlała ? :D
aga

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona