nokia lumia 520 i dzwonek tylko do odczytu

nokia lumia 520 i dzwonek tylko do odczytu

przez panistarsza » 08 maja 2014 21:50

Witam! Lumia 520 to mój pierwszy telefon z Windows-em, wcześniej korzystałam z andka. Sciągnęłam sobie dzwonek (te w nokii są dość specyficzne...) ale ni jak nie potrafię go ustawić jako dzwonek telefonu. Ilekroć naciskam trzy kropki wyskakuje funkcja usuń, pozostałe są niedostępne. Przy wiadomości jest komunikat tylko do odczytu. Jak to zrobić ?
:?:
panistarsza

Re: nokia lumia 520 i dzwonek tylko do odczytu

przez Hans » 09 maja 2014 08:55

Witaj,

Microsoft potrafi niestety utrudnić życie, a ustawianie dzwonków w Windows Phone jest tego koronnym przykładem. Z tego co wiem musisz podłączyć Lumię 520 do kompa, otworzyć z poziomu komputera jej pamięć (ikonka powinna pojawić się w Mój Komputer), tam zobaczysz foldery (dzwonki lub ringtones). Wgraj tam dzwonek, odłącz tela od kompa, potem wejdź w ustawienia dzwonki + dźwięki i wybierz swój dzwonek.
Hans

przez panistarsza » 09 maja 2014 19:29

Upss... próbowałam ale chyba nie potrafię tego zrobić... Mógłbyś napisać kliknięcie po kliknięciu? Podpinam się do kompa, otwieram zawartość telefonu i co dalej? Nie umiem znaleźć tego utworu. Na karcie sd otwierają mi się inne utwory, czy to możliwe że go tam nie ma? Może tylko z linku od sprzedawcy otwiera się bez problemu?
panistarsza

przez Hans » 09 maja 2014 20:22

Nie na kartę pamięci, tylko do pamięci wewnętrznej smartfona. Jak się nie udaje, to przed podpięciem tela do kompa wyjmij z niego kartę pamięci a potem wgraj na pamięć tela dzwonek, to katalogu dzwonki (albo ringtones, zależy jak to nazwali u Ciebie).
Hans

przez panistarsza » 09 maja 2014 22:41

Wyjęłam kartę pamięci i dalej kicha, wszystkie pliki są puste w tym ringtones, tylko w pictures znalazłam coś nokiowskiego, bo to na pewno nie moje. Zapewne robię coś nie tak, proszę o podpowiedź...
panistarsza

przez Hans » 09 maja 2014 23:29

Tak jak pisałem wcześniej - musisz wgrać dzwonek, czyli np. plik mp3 do katalogu ringtones, wtedy będziesz mogła go wybrać jako dzwonek w ustawieniach.
Hans

przez panistarsza » 11 maja 2014 13:17

Dzięki, ale nie mam tego utworu na kompie, był tylko w telu w linku od sprzedawcy. Z informacji windows wynika, że plików zabezpieczonych nie można kopiować między telem a kompem. Na niektórych forach piszą, że można jeszcze jakoś zmienić dyrektywę "tylko do odczytu" przez kompa ale dla mnie to wyższa szkoła jazdy, pozdro.
panistarsza

przez Pyrto » 11 maja 2014 18:14

Skoro jest w pamięci telefonu ten plik, to trzeba go skopiować i przenieść do katalogu Ringtones i tyle :)
Zaawansowany

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!