Jak samemu przywrócić do sprawności szczelinę na kartę sim ?

Jak samemu przywrócić do sprawności szczelinę na kartę sim ?

przez wlodarek1 » 17 gru 2013 17:50

Proszę o pomoc w sytuacji w jakiej się znalazłem ;
kilka dni temu po wsunięciu standardowej karty SIM w jej szczelinę stało się coś takiego że środkowa część karty sim czyli to co się nazywa microsim odlazła od tego co ją otacza czyli normalnego rozmiaru SIM Nie mogłem tego wszystkiego normalnie wyciągnąć z powrotem i musiałem użyć szczypczyków i siły aby taką rozleźniętą kartę sim wyjąć . Ale niestety , teraz gdy wsunę do szczeliny jakąkolwiek kartę sim to żąadna nie jest rozpoznawana . Wygląda więc na to że w szczelinie coś się uszkodziło . Na fotce którą do posta dołączam nie widać by coś było uszkodzone .
DSC01003.JPG

Być może uszkodziło się coś tam głębiej w tej części szczeliny której nie widać .
Ja jednak bardzo chciałbym uniknąć oddawania smartfona do naprawy [ma on dopiero 2 m-ce].Czy jest jakiś sposób aby tą szczelinę widoczną na fotce z prawej strony samodzielnie przywrócić do działania . Sczelina z lewej strony działa cały czas prawidłowo . Czy mam jakiekolwiek szanse by prawą szczelinę przywrócić do działania . Z góry dzięki za wszelką pomoc
Użytkownik

Re: Jak samemu przywrócić do sprawności szczelinę na kartę s

przez Marvi » 17 gru 2013 19:48

Prawdopodobnie odgiąłeś jakiś styk, który teraz nie przylega we właściwe miejsce. Musiałbyś jakoś tam podejrzeć i sprawdzić, czy wszystkie 6 styków (to te złote) wygląda tak samo. Jeśli są ok to mogłeś coś urwać, a wtedy będzie trzeba powędrować ze sprzętem do serwisu.
Marvi

przez wlodarek1 » 18 gru 2013 18:56

Dziś sytuacja jest trochę inna , choć nadal jest źle ;
W ustawieniach - zarządzanie SIM - widaććcc jest obydwie karty sim .
Ale to nic nie daje - z tej która tkwi w uszkodzonej szczelinie i tak korzystać się nie da .
Pokazuje że sieć jest niedostępna .
Gdyby tak w mojej okolicy mieszkał jakiś elektronik to by sprawdził i może naprawił :(
Wiecie , że teraz nie chce mi się ze smartfonem rozstawać :o
Gdy wezmę do ręki swój poprzedni zwykły fon - SE HAZEL - to wydaje mi się , że tro jest jakaś zabawka dla dzieci :lol:
Użytkownik

przez Hontik » 18 gru 2013 22:40

Hahaha, rozbawiłeś mnie tym ostatnim zdaniem :D Faktycznie, jak się porówna smartfon do telefonu sprzed paru lat to jest kolosalna przepaść. Ja też już patrzeć nie mogę na telefony. A co do SIM to zrób to, co mówił Marvi, a jak nie umiesz albo nie chcesz, to serwis jedynie Ci pozostaje.
Hontik

przez wlodarek1 » 20 gru 2013 19:18

Odwiedziłem wczoraj kilka komisow z telefonami i mówią mi że mogą mi naprawić za 50 zł .
Zadzwoniłem dziś do oficjalnego serwisu prestigio i kazali przysłać do naprawy gwarancyjnej . Ale powiedzieli że jeśli stwierdzą że ja jestem winy uszkodzeniu to każą za naprawę płacić .
I teraz nie wiem co mam z tym fantem zrobić :cry:
Użytkownik

przez Karl » 21 gru 2013 22:13

No to się upewnij, że faktycznie jest zepsuty. Jak nie działa Ci dotyk a wcześniej ekranu nie oblałeś wodą ani nie masz mokrych rąk itp. - to gwarancja i tyle. A wysyłasz to na własny koszt?
Karl

przez wlodarek1 » 25 gru 2013 13:53

Karl - y nie zrozumiałeś o co tutaj chodzi .
Tu chodzi o to że wyciągając kart6ę SIM "na siłę" uszkodziłem styki w szczelinie na kartę sim . Jest już ustalone ; 27 XII przyjedzie kurier DHL by zabrać smartfona do naprawy gwarancyjnej . Powiezie go aż do krosna . Ja się tylko boję że oni uznają to z czym wysyłam smartfona jako naprawę niegwarancyjną i każą zapłacić .
I za naprawę i za dowóz . Tego się boję .
Użytkownik

przez Karl » 25 gru 2013 20:28

Faktycznie, przepraszam bo pomyliłem w poprzednim wpisie wątki :( A co do reklamacji to obstawiam, że faktycznie może się tak stać - jeśli zobaczą, że to uszkodzenie mechaniczne to uznają, że z Twojej winy i każą płacić. Trzymam jednak kciuki, żeby naprawili za darmo. Daj znać co z tego wyniknie.
Karl

przez wlodarek1 » 12 sty 2014 14:17

No więc tak 30 grudnia smartfon pojechałdo naprawy , do krosna .
10 stycznia wrócił z naprawy i o dziwo - nic nie wspominją o zapłacie :D Na papierach które przyszły wraz ze smartfonem tylko napisali NAPRAWA WARUNKOWA . Co to oznacza to nie wiem , ale grunt że naprawili za darmo :)
Niedogodnością jest tylko taka rzecz ; oni mi skasowali pracowicie wgrany CWM zamiast zwykłego "biosu" i zmienili układ partycji na domyślny , czyli 500MB - na apki a 2 GB - pusty SWAP .
Znów musiałem ręcznie to zmienić i zainstalować andka od nowa .
Użytkownik

przez Geek » 12 sty 2014 17:17

No to miałeś dużego farta, że nie skasowali Cię za to :) Swoją drogą sam fakt mieszania w sofcie może być powodem do cofnięcia gwarancji, więc udało Ci się podwójnie. Ciesz się i korzystaj z naprawionego smarta :D
Geek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona