System alarmowy a ubezpieczenie nieruchomości

System alarmowy a ubezpieczenie nieruchomości

przez zenzen » 02 kwi 2015 08:59

Mam do was takie pytanie, czy jeżeli założę w moim sklepie z telefonami komórkowymi system alarmowy to mogę liczyć na mniejsze raty związane z polisą ubezpieczeniową. Teraz jest to makasakrycznie dużo, bo za lokal ubezpieczony na 100 tys zł płacę około 2,5 tys zł rocznie. Będę wdzięczny za info w tej sprawie.
zenzen
 


Re: System alarmowy a ubezpieczenie nieruchomości

przez Ginb » 02 kwi 2015 12:56

Teoretycznie tak, ale to zależy od ubezpieczyciela. Najlepiej spytaj się bezpośrednio w swojej i innych firmach ubezpieczeniowych.
Ginb
 


Re: System alarmowy a ubezpieczenie nieruchomości

przez offman » 02 kwi 2015 13:42

Firmy ubezpieczeniowe mają swoje cenniki które przewidują takie sytuacje. Ba! Często jest tak, że wysokość ewentualnego rabatu zależy od klasy systemu alarmowego. Czy jest to alarm lokalny, z powiadomieniem czy z interwencją. Dobrze gdy posiada również czujki czadu i dymu (czyli system PPOŻ).
Jakie kryteria powinien spełniać system alarmowy szerzej zostało opisane na w tym artykule https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/120,alarmy-domowe-a-ubezpieczenie/.

Jeżeli system nie zadziała a dojdzie do szkody, to zwykle odszkodowanie pomniejszane jest o wysokosć udzielonego rabatu. Lepiej więc niech nie będzie on za wysoki.
offman
 


Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron