Który smartphone ;_;

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Który smartphone ;_;

przez Ar7s » 15 lis 2013 20:08

Jako że nie mam za dużo pieniędzy na telefon moje możliwości są dosyć ograniczone propozycją operatora:
LG Swift L5 II
HTC Desire 300
HUAWEI ASCEND G510
Alcatel one touch Idol
Samsung Galaxy Core Pl

Wydaję mi się że najlepszymi opcjami były by dwa ostatnie, lecz może jestem w błędzie. Telefon służyłby mi ogólnie do przeglądania stron, facebooka, ebooków, słuchania muzyki i grania w pokemony :D
Liczę na dosyć fachową opinie.
Ar7s

Re: Który smartphone ;_;

przez Pantsless » 16 lis 2013 21:21

Witaj,

bardzo kuszący jest Alcatel One Touch Idol, bo spośród tych wszystkich smartfonów które podałeś wyróżnia się najbardziej. Ma fajny ekran, porządną specyfikację i dość dobre opinie w sieci. Reszta na liście to takie trochę niedoróbki, które w dalszej perspektywie mogą nie wytrzymać i zacząć mulić, nie radzić sobie z nowymi aplikacjami itp.
Zaawansowany

przez Ar7s » 17 lis 2013 12:32

Ogólnie od razu bym wziął tego Alcatela ze względu na więcej ramów, większy wyświetlacz i opinie o nim ale za to Samsung Core Plus ma lepszy procesor, nowszą wersję systemu i technologie NFC, która podobno jest bardzo przydatna... Czy pomimo tego nadal ten Alcatel jest lepszy?? I czy w razie czego mogę zmienić wersje softu?
Ar7s

przez Hans » 17 lis 2013 16:33

Dlaczego myślisz, że Core Plus ma lepszy procesor od Alcatela? To bzdura, bo może i Samsung ma dwa rdzenie 1.2GHz a Alcatel dwa 1GHz, ale Core dysponuje rdzeniami Cortex-A5 a Idol ma Cortex-A9, które są w efekcie ze dwa razy szybsze niż te w Samsungu. To samo tyczy się układu graficznego.

Alcatel One Touch Idol nie ma NFC, to fakt, ale jesteś pewien, że tak Ci się ona przyda?

Co do softu, to w Alcatelu masz Jelly Bean 4.1 a w Samsungu Jelly Bean 4.2 - różnica niewielka, ale nie wiem, czy Alcatel wypuści jakieś aktualizacje.
Hans

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!