Strona 1 z 1

Który smartphone ;_;

PostNapisane: 15 lis 2013 20:08
przez Ar7s
Jako że nie mam za dużo pieniędzy na telefon moje możliwości są dosyć ograniczone propozycją operatora:
LG Swift L5 II
HTC Desire 300
HUAWEI ASCEND G510
Alcatel one touch Idol
Samsung Galaxy Core Pl

Wydaję mi się że najlepszymi opcjami były by dwa ostatnie, lecz może jestem w błędzie. Telefon służyłby mi ogólnie do przeglądania stron, facebooka, ebooków, słuchania muzyki i grania w pokemony :D
Liczę na dosyć fachową opinie.

Re: Który smartphone ;_;

PostNapisane: 16 lis 2013 21:21
przez Pantsless
Witaj,

bardzo kuszący jest Alcatel One Touch Idol, bo spośród tych wszystkich smartfonów które podałeś wyróżnia się najbardziej. Ma fajny ekran, porządną specyfikację i dość dobre opinie w sieci. Reszta na liście to takie trochę niedoróbki, które w dalszej perspektywie mogą nie wytrzymać i zacząć mulić, nie radzić sobie z nowymi aplikacjami itp.

Re: Który smartphone ;_;

PostNapisane: 17 lis 2013 12:32
przez Ar7s
Ogólnie od razu bym wziął tego Alcatela ze względu na więcej ramów, większy wyświetlacz i opinie o nim ale za to Samsung Core Plus ma lepszy procesor, nowszą wersję systemu i technologie NFC, która podobno jest bardzo przydatna... Czy pomimo tego nadal ten Alcatel jest lepszy?? I czy w razie czego mogę zmienić wersje softu?

Re: Który smartphone ;_;

PostNapisane: 17 lis 2013 16:33
przez Hans
Dlaczego myślisz, że Core Plus ma lepszy procesor od Alcatela? To bzdura, bo może i Samsung ma dwa rdzenie 1.2GHz a Alcatel dwa 1GHz, ale Core dysponuje rdzeniami Cortex-A5 a Idol ma Cortex-A9, które są w efekcie ze dwa razy szybsze niż te w Samsungu. To samo tyczy się układu graficznego.

Alcatel One Touch Idol nie ma NFC, to fakt, ale jesteś pewien, że tak Ci się ona przyda?

Co do softu, to w Alcatelu masz Jelly Bean 4.1 a w Samsungu Jelly Bean 4.2 - różnica niewielka, ale nie wiem, czy Alcatel wypuści jakieś aktualizacje.