Htc Desire 500 czy Xperia M

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

Htc Desire 500 czy Xperia M

przez Ana » 17 lis 2013 19:15

Witam

Mam dylemat pomiędzy tymi dwoma modelami i prosiłabym o pomoc w dokonaniu wyboru. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy dlatego wybór ciężki. Xperia niby bardziej wydajna ale htc większy wyświetlacz co nie jest bez znaczenia przy korzystaniu z internetu, no i aparat też dużo lepszy za to brak NFC, które Xperia posiada. Nie wiem jak z odtwarzaczem muzyki który model tu wygląda lepiej. Na który z tych modeli byście się zdecydowali?
Ana

Re: Htc Desire 500 czy Xperia M

przez Geek » 17 lis 2013 21:54

Witaj,

a do czego potrzebujesz smartfona? To kluczowe pytanie, które pomoże Ci doradzić.
Geek

przez Ana » 17 lis 2013 22:50

Telefonu używam głównie do neta, muzyki i zdjęć, rozmowy smsy to wiadomo standard. Gry to naprawde tak sporadycznie i jesli juz to niewymagające dlatego nie wiem czy ta lepsza wydajność jest potrzebna ale NFC by sie już przydalo. Dlatego wybór jest taki cięzki bo w tym przedziale cenowym telefony sa bardzo niekompletne i z czegoś trzeba zrezygnowac. Dlatego proszę też o taka ogółną opinie ktory model jest lepszym wyborem i na co wy byscie się skusili.
Ana

przez Geek » 18 lis 2013 08:23

W takim razie wybór HTC Desire 500 będzie chyba faktycznie najodpowiedniejszy. Miałem styczność z tym urządzeniem i powiem Ci, że nie dość, że wygląda bardzo ładnie, świetnie leży w dłoni - to jego ekran robi ogromne wrażenie, jest naprawdę świetny (kąty widzenia, wyrazistość itp.). No i Desire 500 zrobi dużo lepsze zdjęcia niż Xperia M.

Za Sony przemawia chyba tylko wydajność. NFC nie wiem do czego aż tak potrzebujesz, ale jeśli bardzo zależy Ci na tej łączności, to może zaważyć na Twoim wyborze.
Geek

przez Ana » 18 lis 2013 09:45

NFC przydałoby się do dokonywania płatności jest to na pewno duża wygoda ale chyba będzie trzeba z tego zrezygnować. HTC też mi bardziej odpowiada ze względu na większy wyświetlacz i lepszy aparat. Ale mam jeszcze pytanie odnośnie systemu, czy htc desire 500 działa na nowszej wersji androida niż xperia M? Na niektórych stronach które przeglądałam jest informacja, że pracuje na androidzie 4.2 Jelly Bean z kolei w testach tego telefonu pojawia się info że na 4.1 JB czyli taki samym jak Xperia M. Która informacja jest prawdziwa?
Ana

przez Karl » 18 lis 2013 12:55

Ale czy w Polsce można już płacić np. w spożywczaku smartfonem z NFC? To faktycznie ciekawe.

Co do wersji Androida, to faktycznie są rozbieżności, ale Desire 500 kumpla miał Android 4.1 więc specyfikacje trochę to przekłamują. Mimo wszystko nie martw się tym, bo między 4.2 a 4.1 takich różnic nie ma, a HTC na pewno wyda wkrótce aktualizację.
Karl

przez Ana » 18 lis 2013 14:01

Jakby miał na to patrzeć, że nie wszedzie można to znalazłby nawet miejsca gdzie nie można jeszcze karta płacić. NFC to jest pewnego rodzaju nowość, usługa która będzie się rozwijać. A ja nie zmieniam telefonu co pół roku, tylko jak juz kupuje to służy mi on 2 lata przez caly okres trwania umowy abonamentowej. Jeszcze ostatnie pytanie odnośnie odtwarzacza muzyki czy w HTC będzie on również lepszy niż w Xperi M?
Ana

przez Geek » 18 lis 2013 15:59

HTC ma zazwyczaj lepiej dopracowany soft, więc odtwarzacz jest ok. Ale o to się nie martw, bo na Android jest odtwarzaczy do pobrania od groma, także znajdziesz coś dla siebie.
Geek

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!