myPhone Duosmart - czy warto

Miejsce dla osób, które nie wiedzą jaki tablet/smartfon wybrać i z jakim systemem.

myPhone Duosmart - czy warto

przez cosmos » 22 lis 2013 13:57

Witam forumowiczów,
proszę o poradę w sprawie zakupu pierwszego dla mnie smartfona. Niedługo będzie promocja tytułowego myPhone Duosmart - i teraz pytanie, czy na pierwszy smartfon ten sprzęt się nadaje? Cena ok. 500zł

Moje wymagania to przede wszystkim:

1. Dobry, czytelny ekran. Nie oczekuję ekranu ze sprzętu za 2000pl, ale niech coś będzie widać ;-)
2. Nawigacja GPS w trybie offline - czyli sprzęt musi mieć bardzo dobry moduł GPS - planuję instalację automapy lub czegoś podobnego. Szybkie łapanie fixa itp...
3. Płynne działanie automapy po uruchomieniu - chodzi o przewijanie mapy, przybliżanie i oddalanie - żeby to odbywało się płynnie, a nie klatkowało!
4. Czy Samsung Galaxy Ace 2 nie będzie lepszy od tytułowego myphone (cena praktycznie taka sama)? System starszy, ale to chyba nie znaczy, że gorszy (aktualizacji raczej nie będę wgrywał - więcej z tego problemu niż pożytku). Poza tym też 2 rdzenie i więcej pamięci RAM (chociaż to 768 ddr2, gdzie w myphone mamy 512 ale ddr3)

W gry nie zamierzam grać - kompletnie mnie to nie interesuje. Głównie internet i GPS!

Nie mam teraz parcia na kupno telefonu, mogę się spokojnie wstrzymać - może w przyszłym roku będą lepsze modele. Pytam ze względu na promocję tytułowego fona w jednej z sieci handlowych - cena 460 zł wydaje się dosyć atrakcyjna.
cosmos

Re: myPhone Duosmart - czy warto

przez Pyrtolotolo » 22 lis 2013 18:38

Witaj!

Ja bym mimo wszystko tego myPhone Duosmart nie kupował. 512 MB RAM to trochę żenada, a po instalacji jakiejś ilości aplikacji sprzęt może zacząć trochę mulić. Kolejna wada to system Ice Cream Sandiwch - producent pewnie nie planuje aktualizacji, a szkoda, bo 4.1 Jelly Bean działa pod względem płynności znacznie lepiej. Jaki w tym siedzi moduł GPS, nie wiadomo. Zalety tego smartfona to na pewno fajny ekran IPS. Zresztą, jak chcesz używać takiego sprzętu do nawigacji to rozważaj tylko te z ekranami IPS albo AMOLED, bo TFT mają tendencję do blaknięcia w świetle dziennym, przez co nie można na nich zbyt wiele zobaczyć.

Galaxy Ace 2 byłby na pewno lepszym rozwiązaniem, ale faktycznie tak jak mówisz - ta nowa aktualizacja, którą dla niego wypuścił Samsung może sprawiać problemy (a przynajmniej wiele osób na to narzeka).

Świetnym rozwiązaniem byłby Lenovo A820, ale one są sprzedawane w PL nieoficjalnie, więc gwarancja realizowana tylko przez sprzedawców. Mimo wszystko w tej cenie niczego lepszego się nie znajdzie.

W okolicach Twojego budżetu można znaleźć LG Swift L7 II P710 - fajny smartfon, bardzo podobny do Ace 2 i tego myPhone, ale według mnie sporo lepszy bo nowszy, z aktualnym OS i dobrym ekranem.

Jeśli już przy LG jesteśmy, to popatrz na LG L9 - nowy system, wielki ekran, idealny do nawigacji, przyzwoita wydajność.

Z Samsungów można dostać fajne używki Galaxy S II - piękny ekran AMOLED, wydajny, system zaktualizowany, potężne wsparcie.

Jeśli chodzi o Sony, to świetna jest Xperia M, można do 550 zł znaleźć jakieś egzemplarze. To już w ogóle fajny sprzęt, nowiutki i starczy na długo.

Popatrz też na Nokię Lumię 520 - ta działa w oparciu o Windows Phone, ale jest w niej wszystko, czego potrzebujesz, a w dodatku ma licencję dożywotnią na nawigację samochodową Nokii - Nokia HERE Maps oraz HERE Drive.
Zaawansowany

przez cosmos » 22 lis 2013 19:33

Dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o lumię 520 - myślałem o niej, ale brak diody led dyskwalifikuje ten telefon. Wiem, to może błachy powód dla wielu, ale ja po sobie widzę, że taka szybka latarka w wielu sytuacjach by mi pomogła (bo nie patrzę na diodę led jako wsparcie dla autofocusa). Zastanawiałem się nad Lumią 620, ale nawigacja automapy lub jakakolwiek inna, będzie pewnie lepsza od stokowej nokii.

LG l7 II P710
to był mój pierwszy wybór, ale cena tego telefonu już trochę przekracza mój budżet - od 700zł za nowy z polskiej dystrybucji (z niebrandowanym androidem). L9 odpada - za duży kolos! Podobnie z Xperią M - zbiera raczej dobre recenzje, ale cena również ponad 700zł.

Ale pójdę za Twoją radą i wstrzymam się na razie z kupnem tytułowego myphone - z tego co wiem, wielkość pamięci RAM w androidzie jest równie ważna jak szybkość procesora, a 512 to moze być trochę mało...
cosmos

przez Karl » 22 lis 2013 19:41

Popatrz też na Kruger&Matz Mist, no i poczekaj troszkę bo do sklepów właśnie wchodzą Motorole Moto G. Smartfon jest jeszcze drogi, ale myślę, że to kwestia kilku tygodni jak spadnie z ceny.
Karl

przez fgfdg » 26 lis 2013 20:53

a ja posiadam Myphona i jst to super telefon, nie tnie sie, dzwiek elegancki. No same plusy a LG to badziew!
fgfdg

przez aheron1 » 02 gru 2013 00:08

wejdz sobie na aliexpress i kupisz o wiele lepszy telefon niż proponowane to chińczyki sprzedawane przez polskie firmy.
aheron1

przez Guma » 02 sty 2014 15:00

W myPhone Duosmart po zrootowniu, można zwiększyc pamięć usuwając sporo niepotrzebnych programów i plików - robiąc wcześniej backup systemu. W razie problemów można zrobić unroot i wgrać oryginalny system nie tracąc gwarancji. Wg mnie świetny telefon a w tym przedziale finansowym nie znajdziesz nic podobnego.
Guma

przez Dominik » 13 mar 2014 09:52

Hej, ja generalnie z telefonu jestem/byłem mega zadowolony. Za 399 dostałem fajny ekran IPS, gorilla glass, ponad przyzwoity dźwięk (na poweramp + słuchawki douszne Senheiser), chropowatą tylną klapkę, dual sim. Na GPS nie narzekałem przez 2 miesiące. Automapa fajnie działała, Endomondo też spoko.

Ostatnio chyba GPS mi zdechł. Czasem złapie jak jestem na balkonie podłączony do swojego routera WiFi, ale na zewnątrz, tylko z danymi pakietowymi z Aero to nie może zafixować. Czy ktoś też tak ma? Spróbuję z danymi pakietowymi w Tmobile (może Aero za wolne do GPS?) - jak nie pomoże to reklamuję - ale szkoda mi się z nim rozstawać ;)
Dominik

przez Ykk » 13 mar 2014 11:33

Powinien łapać nawet bez dostępu do netu - wyłącz Wi-Fi i dane pakietowe i wtedy sprawdź, czy złapie fixa. Jak nie to ściągnij sobie appkę GPS Status & Toolbox, tam jest chyba czyszczenie pamięci podręcznej AGPS, może to pomoże.
Ykk

przez Dominik » 13 mar 2014 14:08

4 minuty poza oknem. GPS Test widzi 4 satelity (sygnał od 22 do 40). Do żadnej się nie łączy.
Obok kumpel złapał fixa w kilka/naście sekund na Nexus4, a na SG ACE to samo.

Mój werdykt - walnięty GPS.
Dominik

Na forum NIE TRZEBA SIĘ REJESTROWAĆ aby coś napisać! Jeśli nie wiesz jaki smartfon lub tablet wybrać, albo masz jakiś problem natury technicznej - pisz śmiało. U nas zawsze ktoś pomoże i odpowie na Twój post!
Just Ask!

Następna strona